Szczepan SKORUPKA (1903-1997)
Lot No.1121
Pejzaż
olej, karton; 20 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Sz. Skorupka.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
sygn. p. d.: Sz. Skorupka.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Andre HEBUTERNE (1892-1979)
Lot No.1123
Widok na Rzym
olej, płótno; 54 x 65,5 cm;
sygn. p.d.: Hebuterne
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
sygn. p.d.: Hebuterne
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Henryk BARANOWSKI (1932-2005)
Lot No.1125
Dziesięciotysięcznik m/s Pekin wchodzi do portu chińskiego, ok. 1965
olej, płótno; 69,5 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
sygn. l. d.: H. Baranowski.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
2 800 zł
Marian MOKWA (1889-1987)
Lot No.1126
Łodzie na brzegu
olej, płótno; 50,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: mokwa.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
sygn. p. d.: mokwa.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
3 600 zł
Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)
Lot No.1127
Wiosna
olej, tektura fakturowana; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: KŻelechowski - (słabo czytelnie).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 200 zł
Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Lot No.1128
Lwów, ok. 1970
olej, płótno; 50 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA /-ACEDAŃSKA
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
1 800 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.1129
Pejzaż zimowy z rzeką
olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.1131
Pejzaż wiosenny
olej, tektura; 32 x 41 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
Jerzy POGORZELSKI (1926-2003)
Lot No.1133
Tulipany i bzy
olej, płyta; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: JPogorzelski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: JPogorzelski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)
Lot No.1135
Św. Stanisław wskrzeszający Piotrowina
olej, płótno; 97 x 51,5 cm;
opisany na odwrocie: Mal. Stroynowski Leonard / 1858-1935.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.1137
Drzewa, 1957
olej, gwasz, papier; 30,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 8. 1957 / Kasper Pochwalski (ołówkiem);
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Władysław NOWOTARSKI (1866-1957)
Lot No.1139
Zamyślona kobieta
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: WNowotarski.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
sygn. l. d.: WNowotarski.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.1141
Pejzaż zimowy
olej, tektura; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)
Lot No.1143
Katedra Notre Dame w Paryżu, przed 1939
olej, tektura; 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Ludwik KONARZEWSKI (1885-1954)
Lot No.1145
Motyw z Jabłonkowa, 1925
olej, płótno; 72,5 x 99,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: L. Konarzewski / Jabłonków / 1925.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)
Lot No.1147
Widok letni, 1939
olej, deska; 22,5 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: J Karszniewicz;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
sygn. l. d.: J Karszniewicz;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)
Lot No.1148
Zima w górach
olej, sklejka; 36 x 40 cm;
sygn. p. d.: Cieczkiewicz;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
sygn. p. d.: Cieczkiewicz;
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
2 000 zł
Teodor ZIOMEK (1874-1937)
Lot No.1149
Zimowy poranek
olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 19,2 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
sygn. p. d.: T. ZIOMEK;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Wacław RUSZKOWSKI (1869-1934)
Lot No.1151
Pejzaż
olej, tektura; 35 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Ruszkowski;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. p. d.: W. Ruszkowski;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Eugeniusz URBAŃSKI DE NIECZUJA (1888-?)
Lot No.1153
Pejzaż z leśnym strumykiem
olej, płótno;25,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: E. Urbański de Nieczuja.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Lot No.
203
Św. Małgorzata
drewno lipowe, polichromowane, srebrzone, złocone;
wys. 94 cm, szer. ca 26 cm, głęb. 12 cm.
Europa Środkowa, Pomorze (?); XV w.
estymacja: 30 000 - 38 000 zł
estymacja: 30 000 - 38 000 zł
26 000 zł
René Charles MASSE (1855-1913)
Lot No.207
Popiersie Napoleona Bonaparte
terakota brązowiona, polichromowana;
wys. 39 cm, szer. 29,5 cm, głęb. 19 cm. Francja, k. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 000 zł
Maurice BOUVAL (1863-1916)
Lot No.209
Kobieta z chustą
brąz patynowany, czarny marmur; wys. 35,5 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Carl KAUBA (1865-1922)
Lot No.211
Kardiolog
brąz patynowany, biały marmur żyłkowany; wys. 31 cm;
Austria, 1910
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Austria, 1910
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lord Ronald Charles Sutherland-Leveson GOWER (1845-1915)
Lot No.213
Maria Antonina w drodze na szafot
brąz patynowany; BOYER FRÉRES FONDEURS PARIS;
Anglia - model 1876; Francja, Paryż - odlew lata 80. XIX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
7 000 zł