Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)
Lot No.122
Wybieraj!, 1931
olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kaź. Pochwalski / 1931.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
8 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.127
Drużba krakowski, ok. 1950
olej, sklejka; 40 x 35 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
sygn. l. d.: Jerzy Kossak.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.131
Napad wilków, 1950
olej, tektura; 33 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1950;
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.133
Arab - Rozpędzony koń, 1936
olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1936;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Lot No.137
Ogrody - Capri
olej, płótno; 57 x 77 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
sygn. p. d.: ST. GAŁEK;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.140
Kościółek w Zakopanem [Na Pęksowym Brzyzku]
olej, ołówek, tektura; 31 x 35 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. p. d.: St. Żurawski;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)
Lot No.143
Scena mitologiczna - Pląsy centaurów
olej, płótno; 62,5 x 109,5 cm;
sygn. l. d.: Zygmunt Ajdukiewicz;
estymacja: 72 000 - 96 000 zł
estymacja: 72 000 - 96 000 zł
50 000 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.144
Portret aktora
olej, płótno; 62,5 x 68,5 cm;
obraz po konserwacji (uzupełnione fragmenty płótna przy krawędziach obrazu)
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
Jan Kazimierz OLPIŃSKI (1875-1936)
Lot No.147
La Bella Bruna
olej, płótno; 80 x 63 cm;
sygn. l. g.: J.K. Olpiński.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
sygn. l. g.: J.K. Olpiński.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
4 500 zł
Malarz nieokreślony, francuski, XVIII w.
Lot No.149
Młodzieniec z szalkami
olej, płótno dublowane; 72 x 58 cm (wymiar owalu);
na odwrocie, na krośnie malarskim zatarta niewielka nalepka
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
21 000 zł
Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)
Lot No.1101
Pałac na wodzie - Łazienki Królewskie w Warszawie
gwasz, kredka, papier; 41 x 32 cm;
sygn. l. d.: W. Wąsowicz;
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
sygn. l. d.: W. Wąsowicz;
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900 ?-1980)
Lot No.1103
Pejzaż podgórski - Bielany krakowskie, 1935
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
23,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: MSzczerbiński 35.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Lot No.1106
Lwów - Kaplica Boimów, ok. 1970
akwarela, ołówek, karton; 29 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA,
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
1 000 zł
Jakub GLASNER (1879-1942)
Lot No.1107
Portret Izy B., 1938
pastel, papier żeberkowy, jasnobrązowy; 63 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: JGlasner / 38;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 100 zł
Autor nieokreślony, A. BICKING (?), XIX w.
Lot No.1108
Portret młodego mężczyzny - miniatura
gwasz, kość; 10 x 8 cm (owal);
sygn. l. d.: A. Bicking (?);
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
sygn. l. d.: A. Bicking (?);
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.1110
Muza ze sztalugami, z cyklu: Przeprowadzka artystów, 1935
gwasz, papier; 32,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Kasper Pochwalski / V. 1935;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Maria PŁONOWSKA (1878-1955)
Lot No.1112
Portret kobiety w toczku
pastel, papier żeberkowy kremowy; 46,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. PŁONOWSKA;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. l. d.: M. PŁONOWSKA;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.1114
Kwiaty w dzbanku
pastel, papier naklejony na tekturę; 46 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
sygn. p. d.: W Serafin.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Lot No.1116
Wenecja - Canal Grande, 1913
akwarela, papier; 21 x 23,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1118
Chora matka
olej, płótno dublowane; 41 x 52 cm;
sygn. l. d.: … - (nieczytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł