Lot No.
1
Galerja Stanisława Augusta
Opracował Tadeusz Mańkowski (1878-1956);
Lwów: Wydawnictwo Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, 1932
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 000 zł
Theodor DURET
Lot No.3
Edouard Manet Sein Laben Und Seine Kunst
Pierwsza edycja książki, wydana w 1910 roku w Berlinie w wydawnictwie
Paula Casiera opisująca życie i twórczość wybitnego francuskiego malarza.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.5
Sonia, 1929
akwatinta barwna, karton; 57 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana poniżej l. d.: Eprouve d' artiste (ołówkiem);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
13 000 zł
Ernest ŁUNIŃSKI
Lot No.1002
Napoleon
ilustracje podług obrazów, portretów, rzeźb, rycin, pamiątek itp.
27 x 36 cm, oprawa wydawnicza wg projektu Stanisława Stawiczewskiego
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
1 600 zł
Joseph GROZER (1755-1799)
Lot No.1004
Odpoczynek - The Peasant's repast - Le repas du Paysant, 1798
wg Henry SINGLETON (1766-1839)
mezzotinta, papier; 55 x 42,3 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Antoine Charles Horace VERNET zw. CARLE (1758-1836) - według
Lot No.1006
Zabiegi kosmetyczne Greczynki, II poł. XVIII w.
Jane DAULLÉ (1703-1763) - rytował
miedzioryt, papier; 33 x 41,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.101
Pasterka Radziwiłła w Nieświeżu
piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier;
24,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.102
Miasteczko
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu: STUNOWAWIESROSYTASEŁOULICA (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
2 400 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.103
Wiosna w Bystrej, 1910
akwarela, jasnobrązowy karton; 54 x 74 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: jFałat / Bystra 1910;
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
24 000 zł
Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)
Lot No.104
Portret kobiety w szmaragdowej sukni, 1933
pastel, tektura; 64,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kaz. Pochwalski / Kraków / 1933.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)
Lot No.106
Powstanie, ok. 1930
gwasz, tempera, papier; 85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Zygmunt MENKES (1896-1986)
Lot No.107
Artysta z modelką, 1934
tusz, piórko, akwarela, papier; 25,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na obrazie p. d. oraz l. d.: Menkes;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
11 000 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.109
Pejzaż zimowy
gwasz, jasnobrązowy papier naklejony na tekturę;
32,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: jFałat.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
sygn. p. d.: jFałat.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
43 000 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Lot No.110
Anemony w wazonie, 1922
olej, płótno dublowane; 50 x 73 cm;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)
Lot No.112
Martwa natura z kwiatami i porcelanową figurką
olej, płótno; 65,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.114
Po pożodze, 1953
olej, płótno; 49 x 55,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1953.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
7 500 zł
Józef MĘCINA-KRZESZ (1860-1934)
Lot No.115
Studium głowy kobiecej
olej, tektura; 33,5 x 24 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina Krzesz
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. l. d.: J. Męcina Krzesz
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Lot No.118
Kobieta karmiąca kury, 1933
olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1933 Sichulski.
estymacja: 18 000 - 23 000 zł
estymacja: 18 000 - 23 000 zł
Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)
Lot No.119
Oczekiwanie
olej, płótno; 61,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: K. Librowicz;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
sygn. l. d.: K. Librowicz;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 900 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.120
Portret Julci, 1924
olej, tektura; 101,5 x 69 cm;
sygn. i dat. l. g.: Jacek Malczewski 1924;
estymacja: 120 000 - 150 000 zł
95 000 zł
Lot No.121
Małe szczęście
olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. l. d.: K. Librowcz;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
sygn. l. d.: K. Librowcz;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 900 zł
John BURDEN (1773 - ?)
Lot No.124
Katedra Notre Dame w Amiens (?), 1829
olej, tektura; 22 x 17,7 cm;
sygn. i dat. l. d.: J.Burden 1829 (?)- przysłonięte ramą;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.125
Epizod z wojen napoleońskich, 1934
olej, tektura; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1934.;
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
7 000 zł
Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)
Lot No.128
Drużba - Krakowiak
olej, płótno dublowane; 40,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: A. Wierusz-Kowalski.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł
85 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.129
Trębacz z koniem, 1934
olej, tektura; 49,5 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1934
estymacja: 29 000 - 38 000 zł
estymacja: 29 000 - 38 000 zł
33 000 zł
Jan KONARSKI (1850-1918)
Lot No.131
Wilki tuż, tuż
olej, płótno dublowane; 65 x 80 cm;
sygn. p. d.: JKonarski.
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
sygn. p. d.: JKonarski.
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
40 000 zł
Maurice BLOND (1899-1974)
Lot No.132
Martwa natura z talerzem owoców i fajką
olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. p. g.: M Blond;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
sygn. p. g.: M Blond;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.134
Róże Marechal Niel
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: a.karpiński
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
9 000 zł
Erno ERB (1878-1943)
Lot No.135
Piwonie
olej, tektura; 50 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
10 000 zł
Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)
Lot No.136
Pejzaż zimowy
olej, płótno; 70 x 110 cm;
sygn. l. d.: JGrubiński.
estymacja: 12 500 - 16 500 zł
sygn. l. d.: JGrubiński.
estymacja: 12 500 - 16 500 zł
Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)
Lot No.137
Zawichost - jezioro, 1924
olej, płótno; 51 x 71,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: W.Chorembalski / 1924 / ZAWICHOST;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
4 500 zł