Lot No.
1812
Ikona ze zwieńczenia ikonostasu
drewno lipowe, gipsatura, polichromia, snycerka; 56 x 69 x 3,5 cm.
Małopolska Wschodnia - Podkarpacie, XVIII/XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
Lot No.
1814
Lampka elektryczna art-deco
brąz , mosiądz, szkło prasowane, przeźroczyste, matowane;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Lot No.
1816
Podstawa lampy elektrycznej
porcelana, farby naszkliwne i podszkliwne, złocenia, brąz; wys. 47 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Lot No.
1819
Hełm strażacki
stal, mosiądz, lakier, biały metal, skóra; wys. 20 cm;
Polska, lata 30. XX w. (?)
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Polska, lata 30. XX w. (?)
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lot No.
1821
Kaseta - skarbczyk
żelazo kute; wys. 18 cm, szer. 36 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
LAY & CHER FILS (spółka zegarmistrzowska od 1860)
Lot No.1823
Zegar kominkowy z figurą chłopca grającego w bule
czarny marblit, marmur barwny, brąz patynowany, mosiądz, szkło;
Francja, Paryż, VINCENTI & Cie, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Lot No.
1825
Torba namiotowa Yomud
wełna na osnowie wełnianej; 73 x 113 cm.
Azja Centralna, Turkmenistan, lata 30-40. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Firma THAUMATURGE / TAMINES
Lot No.1827
Kuchenka węglowa z piekarnikiem
żeliwo, żelazo, emalia, mosiądz; wys. 96 cm, szer. 70 cm, głęb. 55 cm.
Belgia, Namur; 1 poł. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Belgia, Namur; 1 poł. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Lot No.
901
Tremo w manierze Ludwika XVI
drewno złocone, snycerka; marmur, tafla lustrzana;
malowidło - olej, płótno, sklejka, szkło; lustro - wys. 237 cm, szer. 83 cm;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
2 000 zł
Lot No.
902
Stolik do robótek w stylu wczesnego Ludwika Filipa
mahoniowy; 78,5 x 57 x 44 cm;
Europa Środkowa (Polska), 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1 600 zł
Lot No.
903
Komplet mebli stylowych ze stołem i siedziskami
z parą foteli i czterema krzesłami, mahoniowy; stół - 80 x 163 x 104 cm;
para foteli -91,5 x 57 x 53,5 cm; cztery krzesła -90, 5 x 49 x 49,5 cm;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
3 800 zł
Lot No.
1901
Sekretarzyk w stylu II cesarstwa
malowany na czarno, dekorowany okuciami i inkrustowanymi ornamentami z rytowanej blachy mosiężnej, we wnętrzu mahoniowy;
129,3 x 70 x 44,8 cm; Europa Środkowa
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Lot No.
1903
Kasetka do robótek
z szufladami, wsparta na nóżkach zakończonych rolkami, buczynowa;
47 x 53 x 23 cm; Europa Środkowa, (Niemcy lub Czechy), po poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł