Auguste MOREAU (1834-1917)
Lot No.1206
Dziewczyna z mandoliną
brąz, odlew patynowany, malowany; cokół marmurowy;
wys. rzeźby 58 cm, szer. ca 27 cm, głęb. 24 cm. Francja, XIX/XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Aleksander MITKA (ur. 1946)
Lot No.302
Pracownia malarska Tadeusza Kantora ASP Kraków 1968 (Igor Mitoraj i Małgorzata Varisella), 1968/2003
fotografia w technice gumy dwuchromianowej, papier Fabriano;
73,5 x 49,5 cm (odcisk płyty), 80 x 59 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Andrzej RÓŻYCKI (ur. 1942)
Lot No.306
Reguły gry, 1976
fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny naklejony na karton;
26 x 18,5 cm (wymiar dwóch fotografii stanowiących całość kompozycji);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 500 zł
Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)
Lot No.307
Angst vor Sorge, 1990
fotografia barwna Cibachrome, papier; 80 x 80 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie oprawy: JERZY TRUSZKOWSKI / ANGST VOR SORGE … / 1990 / CIBACHROME / 80 X 80
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
10 000 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)
Lot No.309
Miodowy miesiąc, 1975
autocynkografia, papier; 27 x 20,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: "Miodowy miesiąc" autocynkografia 1975 H. Płóci
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Lot No.310
Bez tytułu
grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
2 200 zł
Daniel MRÓZ (1917-1993)
Lot No.311
Etymologia, 1972
cienkopis, karton; 26 x 37 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Daniel Mróz;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. d.: Daniel Mróz;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Erna ROSENSTEIN (1913-2004)
Lot No.313
Bez tytułu, 2000
tusz lawowany, pędzel, papier brzoskwiniowy; 28,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: E. Rosenstein (ołówkiem), dat. l. d.: I / 2000 r.(ołówkiem)
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 300 zł
Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)
Lot No.314
Postać, 1987
tusz lawowany, papier; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: TP / 87.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
sygn. i dat. śr. d.: TP / 87.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 800 zł
Andrzej ANDRYCHOWSKI (ur. 1959)
Lot No.1301
Zestaw 3 fotografii
fotografia, papier fotograficzny canon, tusze pigmentowe;
I - 29 x 41,5 cm; sygn. na passe-partout: Andrychowski Andrzej (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Alicja WAHL (ur. 1932)
Lot No.402
Akt, 1989
pastel, karton; 39 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: A. WAHL 1989.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)
Lot No.404
Kompozycja, lata 60.-70. XX w.
technika mieszana, papier naklejony na płytę;
57,5 x 82,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
57,5 x 82,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Henryk WANIEK (ur. 1942)
Lot No.408
Joan W - dyptyk
1. Joan W - th the Leg - olej, deska, 45,5 x 42 cm; poniżej napis: JOAN W-Th the LEG;
2. Joan W - th Flowers - olej, deska, poniżej napis: JOAN W-TH FLOWERS.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Henryk WANIEK (ur. 1942)
Lot No.410
Self portrait of the dead person
olej, płótno; 70 x 50,5 cm;
u dołu napis: Self-Portrait of the dead Person; oraz napisy wokół krawędzi obrazu;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 000 zł
Marek SAPETTO (ur. 1939)
Lot No.412
Rezygnacja, 1972
olej, płótno; 140 x 115 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: ODN 90-9 / tytuł: "Rezygnacja" / format: 140 x 115 / technika: olej / rok: 1972 / autor: Marek Sapetto
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 700 zł
Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Lot No.414
Waga, 1972
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "WAGA" 1972 / 80cm x 60cm.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
19 000 zł
Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999)
Lot No.415
Akt, 1970
olej, płótno; 60 x 60 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: MACIEJEWSKI (flamastrem),
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
10 000 zł
Stanisław RODZIŃSKI (ur. 1940)
Lot No.418
Ecce homo, 1992/93
olej, płótno; 92,5 x 65,5 cm;
na odwrocie opis autorski: ST. RODZIŃSKI / ECCE HOMO / 1992/1993.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Paweł TARANCZEWSKI (ur. 1940)
Lot No.420
Widok na kościół
olej, płótno; 65 x 54 cm.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Jacek MALICKI (ur. 1946)
Lot No.422
Dwa kwadraty (dwoje), 1984
olej, płótno, 59,5 x 59,5 cm
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
Erna ROSENSTEIN (1913-2004)
Lot No.1401
Bez tytułu, 2000
akwarela, papier fioletowy; 21 x 29,8 cm;
sygn. p. d.: E. Rosenstein (ołówkiem), dat. l. d.: II/2000 r.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Helena TCHÓRZEWSKA (1939-1998)
Lot No.1403
Relacje końskie, 1993
olej, tektura; 49 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. TCHÓRZEWSKA / 93.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł