Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.138
Zagroda góralska - Gubałówka
olej, tektura; 71 x 103,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
sygn. l. d.: StKamocki;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
16 000 zł
Artysta nieokreślony, XIX w.
Lot No.1101
Portret kobiety - miniatura
gwasz, kość (?); 7,7 x 6 cm (w świetle oprawy);
oprawa wykonana ze skóry.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
oprawa wykonana ze skóry.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Lot No.1103
Głowa staruszki, 1906
pastel, tektura; 65 x 57 cm;
sygn. i dat. l. g.: Teod. Grott / 1906;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1105
Dziewczyna w chuście, 1926
pastel, papier; 30 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Balwi… (?) / 1926 - zatarta.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Józefina KIRCHNER (1890-1931)
Lot No.1107
Portret pani w różowej sukni, 1929
pastel, papier; 71 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: J Kirchner / 1929.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Leszek PINDELSKI (1902-1939)
Lot No.1108
Kościół Św. Wawrzyńca w Knurowie, ok. 1925
akwarela, ołówek, pastel, papier żeberkowy
naklejony na tekturę; 34 x 50 cm (wymiar tektury);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Andrei JEGOROW (1878-1954)
Lot No.1109
Sanie
gwasz, papier naklejony na tekturę; 34,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: A. Jegorov
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
sygn. p. d.: A. Jegorov
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)
Lot No.1111
Odpoczynek pątników, 1937
olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: Z Przebindowski
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. l. d.: Z Przebindowski
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)
Lot No.1113
Martwa natura z porcelanowym słonikiem, 1929
olej, płótno; 63,5 x 96 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.Dzieliński / 29
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 200 zł
Henryk DIETRICH (1889-1948)
Lot No.1114
Kościół w małym miasteczku, 1937
olej, tektura; 30 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Henryk Dietrich 1937
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
1 400 zł
Zygmunt NIRNSTEIN (1894-1985)
Lot No.1115
Rybak, 1926
olej, tektura; 72 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Nirnstein 1926
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
A Van Aert, XX w.
Lot No.1117
Pejzaż ze strumieniem
olej, płótno; 55,5 x 75 cm;
sygn. p. d.: A Van Aert.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
sygn. p. d.: A Van Aert.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
A. TYRENNSTEIN?
Lot No.1119
Dróżka pod lasem
olej, płótno; 56,5 x 65 cm;
sygn. l. d. ATyrennstein (?)
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
sygn. l. d. ATyrennstein (?)
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1120
W porcie
olej, płótno; 60,5 x 74 cm;
sygn. l. d.: … - nieczytelnie.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
2 800 zł
Wacław RUSZKOWSKI (1869-1934)
Lot No.1121
Pejzaż
olej, tektura; 35 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Ruszkowski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. p. d.: W. Ruszkowski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Naiditch VLADIMIR (1903-1980)
Lot No.1123
Akt kobiety
olej, tektura, 24 x 19 cm;
sygn. p.d.: V. Naiditch
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
sygn. p.d.: V. Naiditch
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, 1 poł. XIX w.
Lot No.1125
Portret konny
według: Antoona van Dycka (1599-1641)
olej, płótno dublowane; 55 x 44 cm
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Zygmunt DOBRZYCKI (1896-1970)
Lot No.1127
Pejzaż
olej, sklejka; 25 x 32 cm;
sygn. p. d.: Z. Dobrzycki
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Z. Dobrzycki
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Bencion RABINOWICZ - BENN (1905-1989)
Lot No.1129
Mężczyzna w zielonym golfie
olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie); 55 x 38 cm;
sygn. śr. d.: Benn
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
sygn. śr. d.: Benn
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, FRANCUSKI, XVIII W.
Lot No.1131
Młodzieniec z szalkami
olej, płótno dublowane; 72 x 58 cm (wymiar owalu);
na odwrocie, na krośnie malarskim zatarta niewielka nalepka
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
Józef Mojżesz GABOWICZ (1862-1939)
Lot No.201
Dziewczynka z kurczątkiem
brąz, odlew patynowany; wys. 29 cm, szer. 31,7 cm;
Polska, Firma brązownicza BRACIA ŁOPIEŃSCY (zał. 1862), lata 20-30. XX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
16 000 zł
Lot No.
202
Młodzieniec z kotwicą
brąz, czarna patyna; wys. 63,5 cm, szer. 35 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Sylvain NORGA (1892-1968)
Lot No.205
Mężczyzna ciągnący linę
brąz patynowany; marmur; wys. 58 cm, szer. 69 cm;
Belgia, 2 tercja XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Belgia, 2 tercja XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Autor nierozpoznany „TL” (?) SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA (krąg)
Lot No.207
Anioł Stróż
drewno polichromowane; wys. 49,5 cm, szer. 19 cm;
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
9 500 zł
Lot No.
1201
Św. Jan Nepomucen
drewno lipowe, polichromowane; wys. 27,3 cm, szer. 7,5 cm;
Europa Środkowa, Czechy? Polska?; XVIII/XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
1 300 zł
Lot No.
1202
Św. Jerzy walczący ze smokiem
mosiądz srebrzony? marmur; wys. 26,5 cm, dł. 23,3 cm;
Europa Zachodnia, Anglia? XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 000 zł
Lot No.
1203
Popiersie cesarza rzymskiego
marmur biały i szary; wys. 83 cm, szer. 61 cm, głęb. 29 cm;
Włochy, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Włochy, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
4 300 zł
PRAKSYTELES - WEDŁUG
Lot No.1204
Diana - Artemida - z Gabii
alabaster; wys. 49,5 cm, szer. ca 16 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
3 200 zł