Artysta nieokreślony, XX w.
Lot No.1
Trzy fotografie ze spektaklu teatralnego
plansza tekturowa, fot. czarno-białe, 24,5 x 43 cm
Polska, lata 60. XX w.
Polska, lata 60. XX w.
Autorzy nieokreśleni, 2 poł. XX w.
Lot No.3
Zestaw 18 zdjęć
w formacie pocztówkowym 14 x 9 cm.
Edition du Globe, Paris; Kunst und Bild, Berlin i inne,
lata 50.-60. XX w.
lata 50.-60. XX w.
Piotr NAŁĘCZ-MAŁACHOWSKI
Lot No.5
Zbiór nazwisk szlachty polskiej
pierwsze wydanie: Lublin 1805;
reprint 1985. 818 str.
reprint 1985. 818 str.
M. Rollin, wydawca: Robert de Vaugondy, rytował: Le Tellier
Lot No.7
Mapa krajów Europy Południowej basenu Morza Śródziemnego
z osobną mapa Grecji, 1737
miedzioryt kolorowany akwarelą, papier;
Hendrick HONDIUS II (1597-1651)
Lot No.9
Mapa Europy, ok. 1650 r.
miedzioryt, kolorowany akwarelą, papier;
41 x 54 cm (wymiar w świetle passe-partout)
Artysta nieokreślony, 1 poł. XX w.
Lot No.11
100% dziewica poszukuje absztyfikanta, lata 30. XX w.
anons z gazety, ilustracja; druk, papier;
8,5 x 8,5 cm (wymiar w świetle passe-partout).
Johann Georg MENTZEL (1677-1743) - ?
Lot No.13
Anna Iwanowna
miedzioryt, papier; 32 x 20,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej napisy (na płycie)
poniżej napisy (na płycie)
Artysta nieokreślony, XIX w.
Lot No.15
Zatrzymani przez śnieg
grafika - drzeworyt (?), papier;
24,5 x 34 cm (wymiar w świetle passe-partout);
sygn. w kompozycji p. d.: NURANDO (?)
Artysta nieokreślony, XIX w.
Lot No.17
Rezydencja u stóp gór w Szwajcarii
akwaforta kolorowana akwarelą, papier;
27,2 x 39,5 cm (wymiar w świetle passe-partout)
Amédée VARIN (1818-1883), Eugene VARIN (1831-1911)
Lot No.19
Zaręczyny
według Anton DIEFFENBACH (1831-1914)
akwaforta, akwatinta, mezzotinta, papier; 53 x 79 cm (wymiar kompozycji)
Gottlieb Teodor KEMPF (1871-1964)
Lot No.21
Głowa dziewczyny, 1900
litografia, papier; 45,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. w kompozycji: GKempf / 1900;
Franciszek SUNDERLAND, 1 poł. XX w.
Lot No.101
Kościół na placu
akwarela, ołówek, papier; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FRANCISZEK SUNDERLAND (ołówkiem).
Michael STOHL (1813-1881)
Lot No.103
Portret młodej kobiety [Portret kobiety w płaszczu obszytym gronostajem], 1849
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
28,7 x 22 cm (wymiar owalu w świetle oprawy)
Wincenty BEDNARSKI (1904-1975)
Lot No.105
Siedzący mężczyzna
akwarela, tusz, patyk (?), papier;
20,5 x 14 cm.
20,5 x 14 cm.
Dmitri IWANOW, XIX w.
Lot No.107
Gaszenie pragnienia, 1820
akwarela, papier; 19,7 x 11,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: D: I: 1820 (cyrylicą).
Czesław NOWAKOWSKI, XX w.
Lot No.109
Stare Miasto w Warszawie - tryptyk, ok. 1930
akwarela, papier;
23 x 29 cm (wymiar środkowej części w świetle passe-partout)
Marian PUCHALSKI (1912-1970)
Lot No.111
Kamienica pod Okrętem
akwarela, tektura; 10 x 7,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Puchalski (częściowo pod ramą).
Marian PUCHALSKI (1912-1970)
Lot No.113
Pałac w Wilanowie
akwarela, gwasz (?), papier; 12,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Puchalski.
sygn. p. d.: M. Puchalski.
Stanisław BĄKOWSKI (1929-2003)
Lot No.115
Harnaś i Góralka - 2 projekty
2 projekty we wspólnej oprawie, kostiumów
teatralnych (operowych?) z lat 60/70 XX w.
gwasz, ołówek, karton;
gwasz, ołówek, karton;
Mikhail Ivanovitch SOLOMONOV (1879-1942)
Lot No.119
Las
według Iwana SZYSZKINA (1832-1898)
olej, tektura; 32,2 x 40 cm;
olej, tektura; 32,2 x 40 cm;
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.121
Drzewa
olej, sklejka; 41 x 48 cm;
sygn. p. d. cyrylicą (nieczytelnie)
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.123
Miejski zaułek
olej, sklejka; 37 x 25,5 cm;
sygn. u dołu po środku: … (nieczytelnie).