Wiktor Juliewicz APFELBAUM, XIX/XX w.
Lot No.127
Martwa natura z dzbanem bzów, ok. 1930
olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. l. d.: … - cyrylicą.
sygn. l. d.: … - cyrylicą.
Malarz nieokreślony, XIX/XX w.
Lot No.129
Portret Fiodora Szalapina w ogrodzie
olej, płótno; 34,5 x 41,5 cm.
Wiktor S. KONSTANTINOW (ok. 1904-1970)
Lot No.131
Pejzaż zimowy
olej, płótno; 54 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d. cyrylicą: W. Konstantinow 1936.
Ivan Vasilievich SOROKIN (1922-2004)
Lot No.133
Martwa natura z wazonem i jabłkami
olej, płótno; 38,5 x 52,5 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: I. Sorokin.
Fernand VANHAMME (1911-1976)
Lot No.135
Tańczące
olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Vanhamme 1945 (?).
Stanisław BIECHOŃSKI (1902-1975)
Lot No.137
Dworek w Jankowicach, 1946
olej, sklejka; 47 x 50 cm,
sygn. wraz z dedykacją p. d.: Kochanej, drogiej Steni / Stach (ołówkiem),
Monogramista M. L-U, XX w.
Lot No.139
Widok na Zatokę Kurońską (Litwa/ Prusy Wschodnie)
olej, płótno; 57 x 72 cm;
okres międzywojenny.
okres międzywojenny.
Lot No.
201
Polski olimpijczyk
brąz patynowany, marmur;
wys. 24,5 cm, szer. 12,5 cm;
Polska, lata 30. XX w.
wys. 24,5 cm, szer. 12,5 cm;
Polska, lata 30. XX w.
Lot No.
203
Lwica u wodopoju, - rzeźba art-deco
cynkal brązowiony; wys. 16 cm, szer. 28 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; lata 20-30. XX w.
Lot No.
205
Figura zwycięzcy
cynkal brązowiony, drewno orzechowe; wys. 31,4 cm, szer. 13,2 cm;
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
Lot No.
207
Popiersie Edwarda Rydza- Śmigłego
gips patynowany; wys.25 cm, podstawa 10 x 10 cm.
Polska, lata 30. XX w.
Polska, lata 30. XX w.
Joan MIRO (1883-1983) - według
Lot No.302
Kompozycja
litografia, druk artystyczny, papier; 39,5 x 27 cm;
sygn. p. d. w kompozycji: Miro; l. d. numer: CXXII / CCC;
Pablo PICASSO (1881-1973) - według
Lot No.304
Wojna i pokój
litografia barwna, druk artystyczny, papier; 23 x 49 cm;
sygn. p. d. Picasso (sucha pieczęć);
Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)
Lot No.306
Kompozycja abstrakcyjna, 1963
tusz lawowany, pędzel, papier; 35 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Podsadecki / 13 I. 1963 (ołówkiem)
Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)
Lot No.402
Las, 1953
olej, płótno naklejone na tekturę; 45 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1953.
Lot No.
601
Szklanica z monogramem
szkło bezbarwne, przeźroczyste, rżnięte, szlifowane, fasetowane; wys. 11,7 cm;
Rosja, 2 poł. XIX w.
Rosja, 2 poł. XIX w.
Lot No.
603
Kielich
szkło bezbarwne, przeźroczyste i matowione, farby naszkliwne,
złocenia; wys. 13,2 cm; Rosja, k. XIX w.
Lot No.
605
Kieliszek z czerwoną spiralką
szkło dmuchane, bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane;
trzon dekorowany techniką „vetro a retortoli”; Włochy, Wenecja - Murano,
1 pol. XX w.
1 pol. XX w.
Lot No.
607
Pucharek z kwadratową podstawą
szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlif brylantowy, fasetowanie,
złocenie; wys. 17,8 cm; Europa Zachodnia, Francja?; pocz. XXw.
Lot No.
609
Kieliszek z ornamentem okuciowym
szkło bezbarwne, przeźroczyste i matowe, złocenia; wys. 12,5 cm;
Rosja?; pocz. XX w.
Rosja?; pocz. XX w.
Lot No.
611
Paterka kobaltowa
szkło bezbarwne, przeźroczyste, powlekane i kobaltowe; wys. 14,5 cm;
Czechy, XIX/XX w.
Czechy, XIX/XX w.
Lot No.
613
Przycisk do papieru z portretem Lwa Tołstoja
szkło bezbarwne, lane, przeźroczyste i matowe; 2 x 10 x 10 cm.
Rosja, XX w.
Rosja, XX w.
Lot No.
615
Karafka z korkiem
szkło bezbarwne, przeźroczyste, fasetowane, złocone; wys. 25,5 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; XVIII/XIX w.