Lot No.
619
Karafka z korkiem i 12 kieliszków
szkło bezbarwne, przeźroczyste, fasetowane, złocone;
Europa Zachodnia, Niemcy?: XIX/XX w.
Lot No.
621
Karafka z korkiem
szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, fasetowane, złocone;
Europa Środkowa, Niemcy?; XVIII/XIX w.
Lot No.
623
Pucharek z pokrywką
szkło bezbarwne, przeźroczyste, dmuchane, szlifowane, otrawiane, złocone; wys. 19,5 cm;
Europa Środkowa, XVIII /XIX w.
Lot No.
625
4 kieliszki
szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane, fasetowane; wys.11 cm;
Polska?; 1 poł. XX w.
Polska?; 1 poł. XX w.
Lot No.
627
Kubeczek kobaltowy
szkło kobaltowe, grubościenne, malowane srebrem i złotem; wys. 8 cm;
Europa Środkowa, Czechy?; 1 poł. XX w.
Lot No.
629
Kieliszek dekorowany srebrną wicią
szkło rubinowe, fasetowane, malowane srebrem; wys. 9,3 cm;
Czechy, k. XIX w.
Czechy, k. XIX w.
Lot No.
631
Zestaw kieliszków (11 sztuk)
szkło przeźroczyste, zielone, barwione w masie, fasetowane;
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
Lot No.
635
Wazonik z gondolierem
szkło dmuchane, przeźroczyste, bezbarwne i powlekane czerwoną
lazurą, białe farby emaliowe; wys. 18 cm; Włochy,
Wenecja - Murano, XX w.
Wenecja - Murano, XX w.
Lot No.
637
Pucharek do wina, ze złotym kołnierzem
wys. 10 cm; Europa Zachodnia, Francja?; pocz. XX w.
Lot No.
639
Szklanica
szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlif brylantowy,
złocenia; wys. 13 cm; Czechy, XX w.
Lot No.
641
Zestaw szkieł stołowych
szkło przeźroczyste, bezbarwne, lazura rubinowa, złocenia;
Europa Środkowa, Rosja?: pocz. XX w.
ZAKŁADY SZKLARSKIE RODZINY MALCOWYCH (zał. 1723-1730)
Lot No.643
Szklanica z szlifem brylantowym
szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane, rubinowa lazura;
wys. 9,3 cm; Rosja, Diatkowo k. Briańska, ok. poł. XIX w.
Lot No.
645
Szklanica malowana srebrem
szkło przeźroczyste, barwione w masie, rubinowe, fasetowane,
szlifowane, srebrna malatura; wys. 11 cm; Czechy, k. XIX w.
Lot No.
647
Talerzyk deserowy
szkło bezbarwne, przeźroczyste i matowe,
farby emaliowe; średnica 19,5 cm. Rosja?; XIX/XX w.
Lot No.
649
Para kieliszków
szkło przeźroczyste, bezbarwne, matowane, lazura rubinowa, złocenie;
wys. 11 cm; Śląsk? Rosja? XIX/XX w.
Lot No.
651
Kompotierka zielona
szkło przeźroczyste, prasowane, uranowe, barwione w masie;
wys. 5,7 cm; Polska, Huta „Niemen”?; lata 30. XX w.
Lot No.
653
Sześć kieliszków do czerwonego wina
zielone szkło, wys. 16,2 cm;
Polska, okres międzywojenny.
Polska, okres międzywojenny.
FABRYKA PORCELANY FRANCISA GARDNERA (zał. 1766)
Lot No.655
Paterka szklana na porcelanowej stopce
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, mosiądz, szkło mleczne,
wys. 19 cm; Rosja, Wierbiłki k. Moskwy, 1 poł. XIX w.
SÄCHSISCHE PORZELLANFABRIK CARL THIEME zu Potschapell
Lot No.657
Wazonik - amforka
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 12,5 cm; Niemcy, Drezno, po 1918
WYTWÓRNIA ROSENTHALA
Lot No.659
Umierający łabędź (tancerka Anna Pawłowa w balecie Jezioro Łabędzie)
Niemcy, Selb (Bawaria) wytwórnia Rosenthala, model z 1919 roku;
Constantin Holzer- Defanti (1881- 1951), realizacja z lat 20./30. XX w.
FABRYKA PORCELANY ALEKSANDRA POPOWA (czynna 1809-1872)
Lot No.661
Salaterka owalna
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 8,5 cm;
Rosja, Gorbunowo pod Moskwą, 2 ćw. XIX w.
Lot No.
663
Lampka wieczna
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; mosiądz;
wys. korpusu 11 cm; Rosja, XIX/XX w.
FABRYKA PORCELANY I FAJANSU „GARDNER” W MOSKWIE (czynna od 1766, prod. fajansu od 1832)
Lot No.665
Para talerzy z dekoracją kwiatową
fajans, farby naszkliwne; wys. 2,8 cm, średnica 25 cm.
Rosja, Wierbiłki k. Moskwy, 1832-1858.