ZAWOD JUWIELIRNYCH IZDIELIJ
Lot No.726
Sitko do herbaty
srebro, pr 875, częściowo złocone; waga 34 g.
ZSRR, Moskwa? lata 70. XX w.
ZSRR, Moskwa? lata 70. XX w.
Piotr Jewstratowicz ABROSIMOW (złotnik czynny 1869-1908)
Lot No.728
Komplet 12 widelców do zakąsek
srebro, pr. 84, częściowo złocone; dł. 16 cm, waga 434 g.
Rosja, Moskwa, XIX/XX w.
Rosja, Moskwa, XIX/XX w.
Lot No.
736
Sześć widelczyków do ciasta w stylu klasycystycznym ze srebra złoconego
srebro złocone pr. 950 cechowane, waga 170 g.;
Francja, II poł. XIX w.
Francja, II poł. XIX w.
Lot No.
738
Sześć łyżeczek do herbaty, w etui
srebro cechowane pr. 3, waga 193 g.;
Kraków, okres międzywojenny.
Kraków, okres międzywojenny.
FABRYKA PLATERÓW I SREBER BRACI HEMPEL - Władysława i Stefana (czynna 1894-1944)
Lot No.740
Dwie łyżki do zupy, z monogramem wiązanym „JZ”
srebro pr. 84; dł. 21,5 cm, waga 160 g.
Magazyn złotniczy Michał KOZŁOWSKI (1882-1930)
Warszawa, 1904-1908
Warszawa, 1904-1908
Lot No.
744
Pojemnik toaletowy na mydło, z herbem Sas
srebro pr. 3, szkło przeźroczyste, prasowane, szlifowane;
Austro-Węgry, Wiedeń, XIX/XX w.
Lot No.
746
Miniaturowy nożyk do papieru
srebro pr. 2 (800), kość; dł. 11 cm, szer. 2 cm.
Francja, pocz. XX w.
Francja, pocz. XX w.
Lot No.
748
Sześć łyżeczek do herbaty empirowych w etui
srebro złocone, bez sygnatur, dł. 14,2cm; waga 238 g. ,
Polska, ok. 1810-1820.
Polska, ok. 1810-1820.
Lot No.
750
Patera na ciastka lub chleb o barokizującej formie
srebro sygnowane pr. 800, znak głowa męska, waga 940 g.,
Niemcy, okres międzywojenny.
Niemcy, okres międzywojenny.
Lot No.
802
Broszka z Madonną z Dzieciątkiem
porcelana, farby emaliowe, złoto pr. 0,585;
4,6 x 5 x 1,3 cm. Włochy?; XIX/XX w.
Stanisław Kazimierz OSTROWSKI (1879-1947) [proj. monety]
Lot No.804
Zapalniczka benzynowa z monetą 10 zł
srebro, metal; średnica 3,4 cm, głęb. 1 cm.
Polska, 1935.
Polska, 1935.
Lot No.
808
Medalion z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego
ceramika brązowiona; średnica 18,5 cm.
Polska, 2 tercja XX w.
Polska, 2 tercja XX w.
Wytwórnia Galanterii Metalowej - Pracownia Artystyczno-cyzelerska - Andrzej TYBLEWSKI
Lot No.810
Plakieta „Ostatnia Wieczerza”
kompozycja metali (cynkal?); 9,5 x 14 x 1 cm;
Polska, Warszawa, lata 20.-30. XX w.
Władysław MIECZNIK (1903 - 1989)
Lot No.812
Plakieta - Nike Warszawska (w etui firmowym)
brąz, odlew, zielona patyna; 10x 6,8 cm;
Warszawa, 1967
Warszawa, 1967
Lot No.
816
Diskos - patena obrządku wschodniego (na prosforę - chleb eucharystyczny)
mosiądz; wys. 5,2 cm, średnica tacki 15,5 cm;
Rosja, XIX/XX w.
Rosja, XIX/XX w.
Lot No.
820
Zestaw dekoracyjny, stołowy, do nalewek
cynkal, mosiądz, szkło barwione w masie,
farby emaliowe naszkliwne; Francja, k. XIX w.