Czesław Borys JANKOWSKI (1862-1941), Adam Mickiewicz (1798-1855)
Lot No.1
Dziady
Lwów [1896]. Nakł. Księg. H. Altenberga; 37 x 29 cm;
oryginalna, secesyjna oprawa wydawnicza, sygnowana "Hubel & Denck w Lipsku".
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
3 000 zł
Wenzeslaus HOLLAR (1607-1677)
Lot No.2
Album z rycinami kostiumów kobiecych: Aula Veneris sive Varietas Foeminini. Ornatus Muliebris Anglicanus.
oprawa półskórek, kaliko, tłoczenia, grzbiet z 5 zwięzami i złoconym
tytułem; 18 kart, 94 ryciny - akwaforty na pap. żeberkowanym z filigranem.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Stanisław SZUKALSKI (1895-1987)
Lot No.3
Hymn Tradycji, 1937
drzeworyt, papier naklejony na karton; 21,5 x 14 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d. w kompozycji: S. SZUKALSKI;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
4 700 zł
Lot No.4
Autoportret, 1912
tusz, werniks, papier naklejony na tekturę; 60 x 45 cm;
sygn. i dat. l. d. monogramem: SS 12 VIII
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
5 500 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.5
Projekt witraża
ołówek, papier; 16,5 x 7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Józ Mehoffer.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Józ Mehoffer.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
3 000 zł
Zygmunt MENKES (1896-1986)
Lot No.7
Portret młodej kobiety, ok. 1950
węgiel, papier; 39,5 x 30,3 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 300 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Lot No.1001
Boska Komedia Dantego w drzeworytach
Wydawnictwo i Drukarnia „Secesja”, Kraków 1994; 35 x 26 cm;
ozdobna oprawa wydawnicza, czarne płótno z tłoczoną złotem tytulaturą
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)
Lot No.1003
Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935 r.
teka 13 plansz przedstawiających Marszałka
w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych, 49 x 34 cm
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
2 600 zł
Wilhelm WACHTEL (1875-1942)
Lot No.1005
Przechodzień
litografia, papier; 59,5 x 43 cm;
sygn. u dołu po środku na kamieniu: W W,
estymacja: 800 - 1 100 zł
estymacja: 800 - 1 100 zł
Odilon REDON (1840-1916)
Lot No.1006
Mefistofeles [Mephistopheles]
szlachetny druk artystyczny, papier; 22 x 18,5 cm (wymiar odbitki);
sygn. p. d. w kompozycji: ODILON REDON;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 000 zł
Wilhelm STRYOWSKI (1834-1917)
Lot No.1007
Odpoczynek
ołówek, papier; 9,5 x 15,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Stryowski.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
sygn. p. d.: W. Stryowski.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Sal[omon] WERNER, XVIII/XIX w
Lot No.1008
Leżący tur, 1811
tusz, piórko, papier; 16 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
napis pośrodku u góry: Sal: Werner 1811.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
1 300 zł
Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)
Lot No.1009
Autoportret w berecie
ołówek, papier; 22 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. E.; na odwrocie owalny stempel autorski.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
2 200 zł
Zygmunt MENKES (1896-1986)
Lot No.1011
Stojący akt kobiety
ołówek, sangwina, papier; 44,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
ślady po złożeniu papieru.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
ślady po złożeniu papieru.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Zygmunt MENKES (1896-1986)
Lot No.1013
Pejzaż z domkiem dla ptaków
ołówek, papier; 26,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Menkes (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Antoni ZALESKI (1824-1888) - ?
Lot No.1015
Zestaw 5 grafik z: Marya.
1. Tak mi lubi…,
miedzioryt, papier; 21 x 14 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Aleksander LESSER (1814-1884)
Lot No.101
Tryumf Żółkiewskiego, 1840-1855
ołówek, sangwina, tusz lawowany, piórko, papier; 23,7 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu po środku: A. Lesser;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
2 600 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.103
Przedwiośnie w Bystrej, 1916
akwarela, tektura; 39,5 x 123 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: jFałat / Bystra / 1916
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
40 000 zł
Leonid Osipovic PASTERNAK (1862-1945)
Lot No.104
W zagrodzie
akwarela, papier; 30,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: O Pasternak
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
sygn. l. d.: O Pasternak
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Lot No.107
Kwiaty w wazonie, ok. 1920
olej, płótno; 50 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19(…) / W. Terlikowski (ryte)
estymacja: 18 000 - 23 000 zł
estymacja: 18 000 - 23 000 zł
Henryk EPSTEIN (1890-1944)
Lot No.109
Martwa natura z dzbanem i owocami, ok. 1920
olej, płótno, 51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.112
Malwy przed bieloną chatą [Malwy w ogródku]
olej, płótno dublowane; 62 x 49 cm;
sygn. i opisany p. d.: Stefan Filipkiewicz / Szczepanowice;
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
16 000 zł
Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905)
Lot No.116
Pejzaż z kapliczką
olej, płótno; 37 x 62 cm,
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Iwan TRUSZ (1869 - 1940)
Lot No.118
Pejzaż krymski - wybrzeże
olej, tektura, 31 x 42 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
estymacja: 25 000 - 40 000 zł
sygn. p. d.: I. Trusz
estymacja: 25 000 - 40 000 zł
Stefania KARŚNICKA (XX w.)
Lot No.120
Generał Władysław Sikorski
olej, płótno, 86 x 55 cm;
sygn. p. d.: Stefania Karśnicka 1923
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 000 zł
Jan WOJNAROWSKI (1815 - ?)
Lot No.121
Portret Generała Stanisława Wodzickiego
olej, płótno; 112,5 x 89 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
40 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.122
Pastuszek i starzec, 1914
olej, tektura; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1914.
estymacja: 40 000 - 55 000 zł
estymacja: 40 000 - 55 000 zł
Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)
Lot No.123
Swaty
olej, płótno; 86 x 120,5 cm;
sygn. l. d.: L. Stroynowski;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
sygn. l. d.: L. Stroynowski;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
18 000 zł
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Lot No.124
Na Capri, 1923
olej, płótno dublowane; 72,5 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: F. M. Wygrzywalski / na Capri 1923.
estymacja: 24 000 - 30 000 zł
estymacja: 24 000 - 30 000 zł
23 000 zł