Maciej LACHUR (1927-2008)
Lot No.416
Rabin przed rozstrzelaniem, 1970
olej, płótno; 132 x 85 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Tadeusz WLAZŁO (1923-2003)
Lot No.417
Postać, 1995
olej, płótno; 681,5 x 56 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: TADEUSZ / WLAZŁO / 1995.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
7 500 zł
Jacek ŁYDŻBA (ur. 1966)
Lot No.1401
Anioły
collage (wycinanka), karton; 83 x 60 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Aleksandra Olga WNĘK (ur. 1913)
Lot No.1403
Pejzaż z Jastrzębiej Góry, 1970
akwarela, papier; 40,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: AWnęk (ołówkiem); tytuł l. d.: "Pejzaż z Jastrzębiej Góry" 1970 r. (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Artur TURALSKI (ur. 1949)
Lot No.1405
Związani duchem i ciałem
technika własna (akryl, collage, tusz (?)), papier; 98 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi: ArtTural;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Bożena JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK (ur. 1950)
Lot No.1407
Moje okno, 1989
gwasz, papier; 63 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. wraz z opisem u dołu: "MOJE OKNO"-SIERPIEŃ 1989 KRAKÓW.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Szczepan SKORUPKA (1903-1997)
Lot No.1409
Pejzaż, 1969
olej, tektura; 49,5 x 74,5 cm (świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Sz. Skorupka 1969.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Witold ABAKO (ur. 1958)
Lot No.1411
N. D. 12, 2016
akryl, płótno; 135 x 128,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: ABAKO '16;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Wojciech HERMAN (ur. 1953)
Lot No.1413
Na uboczu, 2012
akryl, płótno; 100 x 65 cm;
sygn. monogramem: WH, na odwrocie opis autorski: NA UBOCZU-AKRYL / 100 X 65 -2012 r. / WOJTEK HERMAN / (…).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Marek SAJDUK (ur. 1946)
Lot No.1415
Kazimierz II, 1976
olej, płyta pilśniowa; 34 x 50 cm;
sygn; l. d.: M. Sajduk; na odwrocie opis autorski: "KAZIMIERZ 2 " M. SAJDUK 1976 / MIASTO K .(2) / niewyraźna pieczęć.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Marek SAJDUK (ur. 1946)
Lot No.1417
Plac Nowy, 1976
olej, płótno, 37 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Sajduk, na odwrocie nalepka autorska.
estymacja: 2 300 - 3 100 zł
estymacja: 2 300 - 3 100 zł
Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)
Lot No.1418
Bez tytułu (46), 1995
olej i akryl, płótno, 38 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz ' 95.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
1 300 zł
Małgorzata HEINTZE-PASZKOWICZ
Lot No.1419
Białe bzy, 2012
olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: MP2012;
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
sygn. i dat. p. d.: MP2012;
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
J.A.WAGNER, XX W.
Lot No.1421
Piekło, 1973/5
olej, płótno; 146,5 x 97 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wagner 75;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Bogusław KĘDZIERSKI (1929 - 2010)
Lot No.1424
Kościół
olej, płótno, 73 x 53,5 cm;
sygn. p. d.; na odwrocie na płótnie napis: B. KĘDZIERSKI
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
estymacja: 5 800 - 7 800 zł
Marek SUŁEK (ur. 1963)
Lot No.1426
Erotyk 2, 2001
technika własna, płótno; 33 x 24 cm;
sygn. p. d.: MS (ryte);
estymacja: 900 - 1 200 zł
sygn. p. d.: MS (ryte);
estymacja: 900 - 1 200 zł
IRENA KNOTHE (1903-1987)
Lot No.1428
Nasturcje, 1972
akwarela, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: IrenaKnothe 1972.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Stanisław WÓJTOWICZ (1920-1991)
Lot No.501
Deska drzeworytnicza - dwustronna
grusza ?; 65 x 44,5 cm
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
3 200 zł
Fernand LÉGER (1881-1955)
Lot No.601
Lampa gabinetowa, elektryczna
szkło niebieskie, barwione proszkami w masie, farby emaliowe;
Francja, Verrerie de Biot? ok. 1950.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni
Lot No.603
Paterka deserowa czworokątna, z dekoracją kwiatową i rocaillami
porcelana, z dekoracją reliefową odciskaną (tzw. Pressdekor),
ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
2 000 zł
Lot No.604
Koszyk na owoce z plastyczną dekoracją kwiatową
Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, model Ernsta Augusta Leuteritza (1818-1893)
z 2 poł. XIX w., wg modelu Johanna Joachima Kaendlera (1706-1775), 2 poł.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
14 500 zł
Lot No.
606
Zamyślony mężczyzna
glinka ceramiczna (terrakota?) ciemnoszara, wys. 15,5 cm;
Polska, G. Brodnicki (daty życia nieznane), XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Lot No.
608
Grupa figuralna z Hermesem
Niemcy, książęca manufaktura porcelany w Ludwigsburgu ?
- naśladownictwo, XVIII w.? - XIX w.?
estymacja: 13 500 - 18 000 zł
estymacja: 13 500 - 18 000 zł
Steffisburg (Szwajcaria)? - ceramika autorska
Lot No.1602
Wazonik z dekoracją gałązkami beżowo - niebieskich kwiatów
Praca autorska, ośrodek ceramiczny w Steffisburgu
(kanton Berno)?, Szwajcaria, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Jan Broszkiewicz - Kuty, Pokucie (Huculszczyzna)
Lot No.1604
Wazonik huculski, donicowy
Pokucie, ośrodek w Kutach - warsztat Jana Broszkiewicza,
XX w. - okres międzywojenny
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
XX w. - okres międzywojenny
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 000 zł
Bracia Henneberg, wg projektu Julii Keilowej
Lot No.701
Koszyczek art déco
plater cechowany, wys. 16,7 cm, szer. 18 cm, głęb. 14,2 cm.
Warszawa, lata 30.XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Warszawa, lata 30.XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
2 300 zł
Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget (1824-1939)
Lot No.703
Cukiernica skrzynkowa
plater cechowany, wys. 10 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 9,5 cm.
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 1 400 - 1 800 zł