Malarz nieokreślony, XVI/XVII w.
Lot No.127
Portret biskupa
olej, płótno dublowane; 86 x 81 cm.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
Jan OWIDZKI (1852-1913)
Lot No.1101
Na polnej drodze
akwarela, papier; 26,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Owidzki.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Jan Owidzki.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)
Lot No.1103
Pejzaż z gęsiarką
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. Bieszczad.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. p. d.: S. Bieszczad.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
3 200 zł
Ludwik KLIMEK (1912-1992)
Lot No.1104
Akt kobiety - studium, 1945
tusz, piórko, akwarela, papier; 23,5 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Klimek / PARIS 45.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 200 zł
Autor nieokreślony, XX w.
Lot No.1105
Pejzaż, 1974
akwarela, papier; 26,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: KZiel. 74 (ołówkiem)
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Erwin CZERWENKA (1887-1970)
Lot No.1107
Pejzaż, 1921
akwarela, papier; 34 x 27 cm;
sygn, dat. i opisany p. d.
estymacja: 2 100 - 2 800 zł
sygn, dat. i opisany p. d.
estymacja: 2 100 - 2 800 zł
Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)
Lot No.1108
Baszta Złodziejska na Wawelu, 1919
akwarela, tektura; 73 x 43 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: St. Fabijański Kraków 1919.;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 000 zł
Estera KARP (1897-1970)
Lot No.1109
Martwa natura
gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 31 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.; Ester Karp (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
E. MICHROWSKI, XIX/XX w.
Lot No.1111
Para obrazów
Pejzaż ze stawem, ok. 1906; Pejzaż podgórski, 1906
akwarela, gwasz, papier, 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Georg Paul HEYDUCK (1898-1962)
Lot No.1113
Studium portretowe
olej, tektura; 55 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: Georg P. Heyduck / 1919 - ryte końcówką pędzla.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.1115
Portret mężczyzny z brodą
olej, płótno; 36 x 31 cm;
na odwrocie napis: R. Karlseder / Stokcholm / 1791 - napisy słabo czytelne.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
WYSZKOWSKI, XX w.
Lot No.1117
Łodzie na brzegu, 1935
olej, płótno; 47 x 68 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Wyszkowski 1935 / Jastarnia.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Malarz nieokreślony, cechowy, XVIII w.
Lot No.1119
Upadek z konia św. Pawła
olej, płótno; 46 x 61 cm.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł
estymacja: 5 000 - 6 800 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.1123
W świetle księżyca
olej, tektura; 25,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Zofia Janina ZIELIŃSKA (1915-?)
Lot No.1125
Łąka, 1955
olej, płótno; 52 x 77 cm;
sygn. i dat. l. d.: Ziel 55.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
sygn. i dat. l. d.: Ziel 55.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
George MAJEWICZ (1897-1965)
Lot No.1127
Motyw leśny
olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: G. Majewicz.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: G. Majewicz.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 400 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Lot No.1129
Znad Morskiego Oka
olej, tektura, 28 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ST.GAŁEK.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
sygn. l. d.: ST.GAŁEK.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
3 700 zł
A. EICHLER (XX w.)
Lot No.1131
Pejzaż o zachodzie słońca
olej, tektura 37 x 47 cm;
sygn. p. d.: A. Eichler / 44
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. p. d.: A. Eichler / 44
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, ZACHODNIOEUROPEJSKI, XIX w.
Lot No.1133
Pejzaż alpejski
olej, tektura; 16,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: … J.J. Sp ... 07 - słabo czytelna.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
G. VŐLKER, XX w.
Lot No.1135
Czerwone róże
olej, tektura fakturowana; 24,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: GVőlker.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. l. d.: GVőlker.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.
Lot No.1137
Portret prawnika Wolfganga Adama Mercka
olej, płótno; 80 x 57,5 cm;
na odwrocie nalepka z maszynowym napisem
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Godfried SCHALCKEN (1643-1706) - naśladowca
Lot No.1139
Próba jakości jajka
olej, blacha; 25,5 x 21,5 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z napisem: G. Schalcken (piórem).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Victor KISS (1902-1940)
Lot No.1141
Dziewczyna w serdaku, 1935
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. l. g.: Victor Kiss / 1935.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł