Lot No.
705
Kieł słonia na postumencie
kość słoniowa, srebro złocone próby 800 cechowane (półksiężyc, korona i próba), srebro?
niecechowane, kamień; Niemcy, Polska?, k. XIX i XX w.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Lot No.
708
Zestaw sztućców (53 sztuki)
srebro próby 84 cechowane, stal cechowana; waga całkowita 3135 g.
Warszawa, 1915-1920
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Warszawa, 1915-1920
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Fabryka Wyrobów Metalowych Posrebrzanych i Pozłacanych Plewkiewicz &Co
Lot No.1701
Paterka secesyjna
plater cechowany; wys. 5 cm, szer. 35 cm;
Warszawa, ok. 1900
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Warszawa, ok. 1900
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Br. Henneberg według projektu Julii Keilowej
Lot No.1702
Koszyczek art deco
plater cechowany, wys. 17 cm, szer. 18 cm;
Warszawa, lata 30.XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Warszawa, lata 30.XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
1 000 zł
Lot No.
1703
Paterka łódkowata
srebro próby ok. 900 niecechowane; waga 443 g.
Europa Zach., k. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Europa Zach., k. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Lot No.
1705
Środek stołu - sort out de table
srebro próby 835 cechowane, lustro, drewno; średn. 34 cm
Belgia, lata 40.XX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Belgia, lata 40.XX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Lot No.
1707
Żardiniera
plater, szkło; wys. 17 cm, szer. 47 cm, głęb. 20 cm
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Lot No.
801
Wisior
rzeźbiony w koralu półksiężyc w oprawie,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 8.000 g.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
2 600 zł
Lot No.
802
Pierścionek art-deco z rubinami
3 szt diamentów, 10 szt rautów diamentowych, 2 szt. rubinów;
wyrób wykonany ręcznie we Francji w latach 1900-1915.
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
estymacja: 2 500 - 3 400 zł
Lot No.
804
Spinki do mankietów
złoto pr. 0.750, masa całkowita 14.500 g.
Wyrób wykonany ręcznie we Francji w latach 1900-1915.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł
estymacja: 5 000 - 6 800 zł
Lot No.
808
Brosza złoto - srebrna
160 szt rozet oraz rautów diamentowych,
masa całkowita 11.250 g, cechy probiercze Francja.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
810
Bransoleta w stylu art-deco
88 szt brylantów; białe złoto pr. 0.583, masa całkowita 15.700 g.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Lot No.
812
Medalion owalny z miniaturą portretową
złoto pr. 18 K; kość (?), gwasz, szkło;
Europa Zachodnia, oprawa 1870, miniatura wcześniejsza.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Lot No.
814
Ekrytuar i nóż do papieru
brąz patynowany i złocony; wys. 18 cm, szer. 36 cm;
Polska, Warszawa, pocz. lat 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Lot No.
816
Popielniczka z wróblami
brąz patynowany; wys. 7 cm, średnica 11,8 cm.
Polska, Warszawa?; lata 20. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
800 zł
Lot No.
818
Para lichtarzy w tradycji manieryzmu
brąz złocony, drewno; wys. 17,8 cm, średnica 10 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Lot No.
820
Chrystus Ukrzyżowany
kość słoniowa, rogi nosorożca, srebro; drewno, plusz; wys. 37 cm, szer. 30 cm;
Francja i Francuskie Kongo (Górne Ubangi), 1894
estymacja: 12 500 - 16 500 zł
estymacja: 12 500 - 16 500 zł
Wytwórnia zegarów JAPY FRERES, Zegarmistrz CAUDRON (czynny 1850-1870)
Lot No.822
Zegar kominkowy z dziewczyną przy zdroju
brąz złocony, emalia, mosiądz, stal; wys. 25,7 cm, szer. 30 cm;
Francja, Paryż, po poł. XIX w.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
Fabryka Lamp Naftowych CARL HOLY
Lot No.823
Lampa naftowa
porcelana, farby naszkliwne, brąz, mosiądz, szkło; wys. 64,7 cm;
Niemcy, Berlin, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Niemcy, Berlin, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
3 000 zł
Lot No.
824
Karabin wojskowy, kawaleryjski, skałkowy, kal. 17,5 mm
stal, drewno orzechowe; dł. lufy 75,5 cm, dł. całk. 111,5 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
MAISON GAGNEAU (wytwórnia lamp i brązów, czynna od 1839)
Lot No.826
Lampa naftowa
Fabryka Lamp Naftowych i Palników QUAADT & HIRSCHSON (2 poł. XIX w.)
Francja, Paryż, Gagneau Pére et fils; Niemcy, Berlin; k. XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
7 500 zł
Manufacture de Klingenthal, COULAUX & Cie
Lot No.827
Szabla francuska, oficera piechoty, wz. 1855, w pochwie
stal, mosiądz, róg (kość bawola?); skóra; dł. całk. 90 cm;
Klingenthal, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Klingenthal, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
1 400 zł
Lot No.
828
Ładownica napoleońska
drewno, skóra lakierowana, mosiądz, rzemień skórzany;
Francja, 1 dekada XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Francja, 1 dekada XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
2 600 zł
Lot No.
831
Kilim Kazak
wełna na wełnie, węzły typu ghiordes, barwniki naturalne;
250 x 180 cm. Azerbejdżan; 1935
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
Firma SYMPHONION
Lot No.832
Polifon i 27 płyt
drewno, mazerunek, kalkomania, stal, mosiądz;
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
2 800 zł