Lot No.
1
Ilustrowane Dzieje Literatury Polskiej
Henryk Biegeleisen, Wiedeń [1898]. Nakładca Franciszek Bondy,
komplet 5 tomów; 26 x 18 cm; oprawa wydawnicza sygnowana
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
1 700 zł
Konstanty BRANDEL (1880-1970)
Lot No.3
Atis, metamorfoza, 1913
akwaforta, sucha igła, papier; 13 x 10 cm (odcisk płyty),
14 x 11 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.5
Projekt ołtarza Matki Boskiej i dekoracji ściennej "Źródło życia" do kościoła w Turku
ołówek, papier; 28,5 x 18,5 cm
(wymiar każdej kompozycji w świetle passe-partout);
obie prace sygn. p. d.: Józef Mehoffer;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
7 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.1001
Wspomnienia
z 92 illustracjami w tekście oraz 8 kolorowemi na osobnych tablicach,
Kraków 1913. Gebethner i Sp.; 25 x 18 cm;
estymacja: 900 - 1 500 zł
estymacja: 900 - 1 500 zł
900 zł
Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)
Lot No.1002
Juliusz KOSSAK (1824-1899)
260 rysunków w tekście, 8 światłodruków, 6 faksymiliów kolorowych
z akwarel, portrety podług L. Wyczółkowskiego i S. Witkiewicza, Warszawa 1900;
estymacja: 1 000 - 2 000 zł
estymacja: 1 000 - 2 000 zł
1 000 zł
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Lot No.1004
Kobieta wychodząca z kąpieli [Taniec brzucha], 1936
drzeworyt barwny, papier; 43,2 x 24,7 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem);
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
2 000 zł
Bogna KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA (1900-1986)
Lot No.1005
Zima, 1935
drzeworyt trójbarwny, papier; 18 x 13,5 cm (wymiar odbitki),
sygn. p. d.: BGKrasnodębskaGardowska (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
1 700 zł
Etienne PICART (1632-1721), według: Annibale CARACCI (1560-1609)
Lot No.1006
Madonna z Dzieciątkiem i Janem Chrzcicielem
miedzioryt, papier; 43,5 x 48 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
l. d.: Annibat Caracci pinxit
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
l. d.: Annibat Caracci pinxit
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Lot No.101
W kawiarni przy plaży
węgiel, pastel, papier; 21,5 x 30,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss (ołówkiem);
estymacja: 2 600 - 3 500 zł
estymacja: 2 600 - 3 500 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.103
Dworek jesienią
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier;
15 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
1 900 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.104
Matka Boska z Dzieciątkiem
akwarela, ołówek, papier; 50 x 37,5 cm;
sygn. l. d.: Józef Mehoffer.
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
sygn. l. d.: Józef Mehoffer.
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
16 000 zł
Zygmunt LANDAU (1898-1962)
Lot No.106
Głowa młodej kobiety
pastel, tusz, papier brązowy; 46 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Landau (faksymile).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
4 300 zł
Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.109
Nokturn z żaglowcem, 1936
gwasz, papier; 47,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1936.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
sygn. p. d.: S Jaxa / 1936.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
5 700 zł
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Lot No.112
Panneau dekoracyjne do Filharmonii Narodowej w Warszawie: Musica Sacra i Musica Profana - studia kolorystyczne, 1901
olej, karton wzmocniony tekturą; wys. 35 cm, szer. górnej krawędzi: 28,5 cm, szer. dolnej krawędzi: 7 cm;
na odwrocie nalepki i napisy:
estymacja: 110 000 - 140 000 zł
na odwrocie nalepki i napisy:
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Lot No.113
Bukiet kwiatów, 1916
olej, płótno dublowane; 33,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1916 / W. de Terlikowski.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
4 800 zł
Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)
Lot No.114
Anemony
olej, karton; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: ZCyanKiewicz.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. d.: ZCyanKiewicz.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
2 800 zł
Lot No.115
Anemony w wazonie, 1922
olej, płótno dublowane; 50 x 73 cm;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
9 600 zł
Jean PESKE (1870-1949)
Lot No.117
Martwa natura z owocami
olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: Peské.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. p. d.: Peské.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
5 500 zł
Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)
Lot No.118
Dziewczynki na łące
olej, płótno; 55,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: KLibrowicz;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: KLibrowicz;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
6 100 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.119
Martwa natura z kwiatami i zegarem, 1923
olej, tektura; 70,5 x 89,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi, u dołu: a. Karpiński. / 1923.
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
34 000 zł
Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)
Lot No.120
Trojka kara, 1918
olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Jerzy HULEWICZ (1886-1941)
Lot No.123
Scena uliczna z września 1939 roku
olej, płótno, 65 x 99,5 cm;
sygn. l.d.: JHulewicz. 1939.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
sygn. l.d.: JHulewicz. 1939.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Franciszek TUREK (1882-1947)
Lot No.126
Podwórko na krakowskim Kazimierzu, 1931
olej, sklejka; 49 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: FrTurek / 1931;
estymacja: 5 200 - 6 800 zł
estymacja: 5 200 - 6 800 zł
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Lot No.128
Pejzaż z Bretanii, ok. 1916
olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
estymacja: 55 000 - 70 000 zł
sygn. p. d.: Jan Rubczak
estymacja: 55 000 - 70 000 zł
45 000 zł
Jan GRUBIŃSKI (1874-1945)
Lot No.129
Pejzaż zimowy
olej, płótno; 70 x 110 cm;
sygn. l. d.: JGrubiński.
estymacja: 12 500 - 16 500 zł
sygn. l. d.: JGrubiński.
estymacja: 12 500 - 16 500 zł
Leon KOWALSKI (1870-1937)
Lot No.130
Wejście do pracowni
olej, płótno; 79 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: LKowalski;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. p. d.: LKowalski;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 000 zł
Henryk GOTLIB (1890-1966)
Lot No.132
Portret żony, lata 60. XX w.
olej, płótno; 86,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
sygn. l. d.: GOTLIB;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Ludwik KLIMEK (1912-1992)
Lot No.133
Akt w kwiatach, 1959
olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: KLIMEK;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
sygn. p. d.: KLIMEK;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
5 500 zł
Lot No.135
Para portretów ślubnych
olej, płótno dublowane; 72 x 53,5 cm (każda z prac);
obrazy po konserwacji;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
obrazy po konserwacji;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł
Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)
Lot No.136
Rozmowa, 1893
olej, płótno; 25,5 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany l. g.: M. TRĘBACZ 1893 / Monachium.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
8 500 zł