Lot No.
818
Krucyfiks
drewno czernione, kość; 40,7 x 20,2 x 4,5 cm.
Francja? ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Francja? ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Lot No.
820
Ikona miesięczna
tempera na wygiętej łukowo desce z kowczegiem; z tyłu dwie szpongi;
54 x 45,5 x 6 cm; Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
Pracownia tkacka ARTURA POTOCKIEGO
Lot No.824
Makata buczacka
przędza jedwabna, nić metalowa złocona, technika żakardowa,
75 x 193,5 cm. Buczacz, 1 tercja XX w.
estymacja: 9 600 - 13 000 zł
estymacja: 9 600 - 13 000 zł
Lot No.
827
Szabla polska podoficera kawalerii, wz 21/22, w pochwie
stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni ca 85 cm, dł. całk. 97,5 cm;
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Lot No.
829
Kubek biesiadny
miedź złocona, grawerowana; wys. 18,2 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; XVIII w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Lot No.
831
Kuferek podróżny
drewno, sklejka, mosiądz; farby olejne; snycerka; wys. 40 cm, szer. 35 cm, głęb. 25,5 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
1 400 zł
Lot No.
833
Lampa buduarowa, elektryczna
porcelana, farby emaliowe; szkło powlekane, natryskiwane;
brąz, miedź, mosiądz; wys. 49 cm, Niemcy, k. XIX w. i 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Lot No.
1801
Kolczyki z kameą
oprawa złoto pr. 0.375, masa całkowita 2.110 g.
Kolczyki wykonano w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
FIRMA PIERRE BALMAIN
Lot No.1803
Zegarek naręczny, damski, elektroniczny
stal szlachetna, złocona, szkło; dł. całk. z bransoletą 20 cm.
Szwajcaria - Francja; k. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Lot No.
1805
Zestaw pamiątek zakopiańskich
drewno, mosiądz;
Zakopane, lata 30. XX
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Zakopane, lata 30. XX
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Lot No.
1807
Dżambia - nóż bojowy
stal, drewno rzeźbione; inkrustacja srebrem; dł. całk. 42 cm;
Turcja? Maghreb? Persja?; XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Lot No.
1809
Ikona - Matka Boska Kazańska
tempera na desce z 2 szpongami; 31,5 x 27 x 4 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Lot No.
1811
Czarny wachlarz w złotej ramie
gaza bawełniana, drewno czernione, inkrustowane macicą perłową (?),
gwasz, cekiny i pajetki złocone, mosiądz; Europa Zachodnia, 1 tercja XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Lot No.
1813
Tkanina dekoracyjna
wełna na bawełnie; 113,5 x 127 cm.
Besarabia?; XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Besarabia?; XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Lot No.
1815
Tremo w manierze Ludwika XVI, z sielankowym malowidłem
drewno złocone, snycerka; marmur, tafla lustrzana;
malowidło - olej, płótno, sklejka, szkło; lustro: 237 x 83 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Lot No.
1816
Słupek z marmurowym blatem
drewno - mahoń, mosiądz, marmur; wys. 91 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
2 000 zł
Lot No.
901
Toaletka w stylu art deco
fornirowana orzechem; 186 x 121,3 x 31,5 cm;
Polska, lata 20/30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Polska, lata 20/30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Lot No.
903
Para foteli w stylu art deco
z odchylanymi oparciami i podnóżkiem, buczynowych; 86 x 69 x 77 cm;
Polska; 20/30. X w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Polska; 20/30. X w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Lot No.
905
Serwantka w stylu empirowym
mahoń, sklejka, sosna; 154 x 78 x 41 cm.
Europa Środkowa, Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 000 zł
Lot No.
907
Komplet mebli w stylu empirowym
mahoń, jawor; kanapa - 93,5 x 146 x ok. 65 cm; fotele - 93,5 x 69 x 62,3 cm;
krzesła - 92,3 x 52 x 53,5 cm; stolik - 75 x śr. 80 cm.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
23 000 zł
Lot No.
909
Szafa ubraniowa w stylu eklektycznym
fornirowana głównie palisandrem i mahoniem; 219,5 x 213 x 74 cm;
Wielkopolska, kon. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Wielkopolska, kon. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł