Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)
Lot No.138
Portret oficera, 1839
gwasz, kość słoniowa;
6,3 x 4,7 cm (owal w świetle oprawy);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: Kwiatkowski. 1839;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Autor nieokreślony, 2 poł. XVIII w.
Lot No.140
Miniatura - Portret damy, ok. 1770-1780
gwasz, kość słoniowa; średn.: 5,7 cm (okrąg);
sygn. p. d.: G. G.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. p. d.: G. G.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.143
Kury i koguty
olej, płótno dublowane; 71 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: J Lhois lub J Lhoir (?).
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
Giordano DI LUCA (1659-1705) - przypisywany
Lot No.146
Madonna del Rosario
olej, płótno; 39,5 x 25 cm;
na odwrocie opis
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
na odwrocie opis
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Lot No.1101
Kościół św. Mikołaja we Lwowie
gwasz, karton brązowy; 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / ACEDAŃSKA,
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.1103
Martwa natura z anturium i figurką [Anturium con vaso], 1954
pastel, papier; 45 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d. długopisem:
Roman Biliński 1954 1954 [powtórzone] / (Anturium con vaso);
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.1105
Kuracjusze w Ciechocinku, 1971
akwarela, papier; 20,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: KKossak / 71 / CIECHOCINEK.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.1107
Praca dwustronna: Tatarów oraz szkice
akwarela, papier; 18,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: "Tatarów" (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.1109
Bałtyk w nocy
gwasz, papier; 23,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 19364? - data słabo czytelnie;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Lot No.1110
Widok na Kościół Mariacki spod arkad Sukiennic
pastel, papier; 58 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Małachowski / 1919.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
2 800 zł
Władysław STACHOWICZ (1911-1979)
Lot No.1111
Wejście do kamienicy Fukiera
akwarela, ołówek, karton naklejony na tekturę; 49 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
2 200 zł
Lot No.1113
Miniatura - Portret mężczyzny
gwasz, kość słoniowa;
3,8 x 2,8 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Bencion RABINOWICZ - BENN (1905-1989)
Lot No.1115
Mężczyzna w zielonym golfie
olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie); 55 x 38 cm;
sygn. śr. d.: Benn;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
sygn. śr. d.: Benn;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.1117
Wrzosowisko o świcie
olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI (zatarta).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
4 500 zł
Zygmunt DOBRZYCKI (1896-1970)
Lot No.1119
Pejzaż
olej, sklejka; 25 x 32 cm;
sygn. p. d.: Z. Dobrzycki.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Z. Dobrzycki.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Grzegorz MENDOLY (1898-1966)
Lot No.1121
Kwiaty w wazonie [Goździki], 1946
olej, sklejka; 47 x 33,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: G. Mendoly / -1946-.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.1123
Zdrada, 1966
olej, gwasz, karton; 47,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 966. VI;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)
Lot No.1125
Kwiaty w wazonie, 1942
olej, tektura; 99 x70 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Dzieliński 1942.
estymacja: 3 300 - 4 400 zł
estymacja: 3 300 - 4 400 zł
Felix FRANIĆ [Feliks Franicz] (1871-1937)
Lot No.1126
Bukiet polnych kwiatów, 1923
olej, tektura; 33,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Z Lanckorony / sierpień 1923 / Felix Franić.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
1 800 zł
Lot No.1127
Jontek, 1930
olej, tektura; 35 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Felix Franić / 1930.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Olga SŁOMCZYŃSKA (1881-1941)
Lot No.1129
Most nad rzeką
olej, tektura; 25 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Olga Słom (ołówkiem).
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Lot No.1131
Pejzaż, 1920
olej, płótno; 93,5 x 110 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Paciorek. 920. (ołówkiem).
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Rajmund RAU (1878-1944)
Lot No.1132
Spacer rybackim nabrzeżem
olej, płótno; 71 x 101 cm;
sygn. l. d.: Rajmund Rau
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. l. d.: Rajmund Rau
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
2 500 zł
PRAKSYTELES - według
Lot No.201
Diana - Artemida - z Gabii
alabaster; wys. 49,5 cm, szer. ca 16 cm, głęb. 15 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł