Jan Florian RASZKA (1871-1945)
Lot No.205
Medalion z portretem Marszałka Józefa Piłsudskiego
brąz, odlew; średnica 35 cm, głęb. ca 2 cm.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 500 zł
Lot No.
1201
Para uskrzydlonych główek amorków
drewno jesionowe, barwione, wys. 19,5 cm;
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Lot No.
1203
Matka Boska Bolesna
drewno lipowe polichromowane; wys. 74 cm.
Małopolska (?), ok. poł. XVIII w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł
estymacja: 6 600 - 8 800 zł
Jan RASZKA (1871-1945)
Lot No.1205
Popiersie Zygmunta Krasińskiego
odlew gipsowy, malowany; wys. 22 cm;
Polska, 1912
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Polska, 1912
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Heinz TICHAUER (1901-1938)
Lot No.1207
Postać robotnika
brąz, odlew patynowany, wys. 31 cm;
Austria, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Austria, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Pierre-Jules MENE (1810 - 1879)
Lot No.1208
Zamyślona kobieta
brąz, odlew patynowany; czarny marmur; wys. 29,5 cm;
Francja, odlew XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Francja, odlew XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Auguste NAYEL (1845-1909)
Lot No.1209
Krucyfiks
brąz, odlew patynowany, drewno dębowe; wys. 71 cm;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
EDOUARD NAVELLIER (1865-1944)
Lot No.1211
Słoń depczący krokodyla
brąz, odlew patynowany; wys. 24 cm;
Francja, 1 poł. XX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Francja, 1 poł. XX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Lot No.301
Bez tytułu
grafika komputerowa, papier; 80 x 60 cm.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
1 800 zł
Edward DWURNIK (ur. 1943)
Lot No.302
Emigracja, 1985
akwaforta, papier; 64,5 x 49 cm (odcisk płyty),
74,5 x 56 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Lot No.303
Akt dziewczyny, 1971
długopis, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu wzdłuż prawej krawędzi: 21 września 71 ZABRZE SZ.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
7 000 zł
Lot No.304
Bez tytułu, 1958
tusz, piórko, papier; 28,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
p. d. napis: 20.7.58 (tuszem) oraz pieczątka: ZDZISŁAW / BEKSIŃSKI.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
5 700 zł
Pablo PICASSO (1881-1973) - według
Lot No.1302
La Cavaliere, 10.3.1959, plansza XIII, 1961
Rysunek Pablo Picassa z 1959 powtórzony w 2 000 litografii w 1961 roku,
wydawca: Cercle d'art Editeur, Paryż
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Stanisław DAWSKI (1905-1990)
Lot No.1304
Kamienny pejzaż IV
akwaforta lub sucha igła ?, papier;
21 x 17,5 cm (odcisk płyty); 31,6 x 26,7 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 800 - 1 100 zł
estymacja: 800 - 1 100 zł
Leszek RÓZGA (1924-2015)
Lot No.1306
Nad Tagiem, 1980
akwaforta, papier;
10 x 10 cm (odcisk płyty), 20 x 18 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Jerzy PANEK (1918-2001)
Lot No.1308
Chińczyk i bawół (Kanton), 1956
drzeworyt, papier; 24,5 x 41,6 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Panek 56 (ołówkiem); napis l. d.: CHIŃCZYK I BAWÓŁ (KANTON) (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
1 900 zł
Jerzy PANEK (1918-2001)
Lot No.1310
Koń
brązowa kredka, papier w kratkę; 21,5 x 29,5 cm;
data p. g.: 31.VIII; karta: 31.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)
Lot No.402
Sama słodycz, 1995
technika własna (pisak, akwarela, gwasz), karton; 49 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 95.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Jerzy NOWOSIELSKI (1923-1911)
Lot No.404
Projekt dekoracji cerkwi w Hajnówce, 1970
akryl, gwasz, tektura; 70 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: J. NOWOSIELSKI 1970 HAJNÓWKA (ołówkiem);
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
22 000 zł
Alfred LENICA (1899-1977)
Lot No.405
Bez tytułu
gwasz, technika własna, papier; 36 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Lenica (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
3 000 zł
Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)
Lot No.409
Powrót z łąki, 1972
olej, płótno; 125,5 x 74 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
sygn. l. d.: J. Kraupe;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
16 000 zł
Lot No.410
Oślepiony, 1972
olej, płótno; 135 x 75 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
sygn. p. d.: J. Kraupe;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
16 000 zł
Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)
Lot No.412
Żaglowiec
akryl, płótno; 57 x 72 cm;
sygn. l. d.: Olbiński.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
sygn. l. d.: Olbiński.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
39 000 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.416
Morskie Oko - zachód słońca, 1997
olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
sygn. p. d.: Szancenbach
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
Roman OPALIŃSKI (ur. 1962)
Lot No.418
Słoneczko, 2012
olej, deska, 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: ROPALIŃSKI (cyrylicą) 2012;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
2 800 zł
WITOLD-K (ur. 1932)
Lot No.419
Bez tytułu, 1975
olej, płótno; 125 x 181 cm;
sygn. i dat. p. d.: WITOLD - K 1975
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
50 000 zł