Zinowij TOŁKACZEW (1903-1977)
Lot No.1
Majdanek
Kraków, 1945, teka 28 prac wykonanych
przez żołnierza-artystę w 1944 roku,
zaraz po wyzwoleniu obozu na Majdanku. 36 x 26 cm;
Cena wywoławcza.
700 zł
Jan Fra ANGELICO - według
Lot No.2
Bóg - człowiek
Luigi SALOMONE - litograf
Rzym, Papieski Instytut Biblijny, 1914.
Komplet 33 ilustracji, w tym 11 barwnych litografii
Cena wywoławcza.
800 zł
700 zł
Władysław BANDURSKI, biskup
Lot No.3
Jadwiga święta królowa na polskim tronie
Opowieść dziejowa w trzech tomach.
Kolorowe ryciny według obrazów
Piotra STACHIEWICZA.
Piotra STACHIEWICZA.
Cena wywoławcza.
1 300 zł
1 100 zł
Antoni POTOCKI (1867-1939)
Lot No.5
Grottger
Lwów-Warszawa 1907, Nakład i własność Księgarni
H. Altenberga; E. Wende i Spółka.,
252 reprodukcje na osobnych tablicach.
Cena wywoławcza.
500 zł
Cyprian Kamil NORWID (1821-1883)
Lot No.6
Dzieła Cyprjana Norwida
Warszawa 1934. 25 x 18 cm,
oprawa wydawnicza, półskórek, grzbiet 6-cio polowy;
Cena wywoławcza.
1 000 zł
850 zł
Lot No.
7
ALBUM Malarstwa Polskiego
Album de l`art Polonais. Wydawnictwo
M. Arcta. Paris b. r. [1900], 50 barwnych
tablic przedstawiających malarstwo polskie
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Karol KOZŁOWSKI, Władysław MOTTY
Lot No.8
Wojsko polskie z roku 1830/31
przedstawione w 16 obrazach z dodaniem
krótkiej historyi wojskowości polskiej.
Poznań 1908. 26 x 24 cm;
Poznań 1908. 26 x 24 cm;
Cena wywoławcza.
1 200 zł
1 200 zł
Stafan NORBLIN (1892-1952)
Lot No.9
Polska - Kraj Polowań, oryginał 1925, egzemplarz oferowany k. XX w.
druk powielaczowy, podmalowany gwaszem, papier;
105,5 x 64,5 cm;
sygn. w obrębie kompozycji l. d.: SNORBLIN
105,5 x 64,5 cm;
Cena wywoławcza.
900 zł
900 zł
Stafan NORBLIN (1892-1952)
Lot No.10
Polska - Górny Śląsk, oryginał 1925, egzemplarz oferowany k. XX w.
druk powielaczowy, podmalowany gwaszem,
papier; 105,5 x 64,5 cm;
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: SNORBLIN
papier; 105,5 x 64,5 cm;
Cena wywoławcza.
900 zł
900 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.11
Dwie nagie kobiety
litografia, papier; 38 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kisling (na płycie),
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.13
Bolesław Wstydliwy
rytował Jan STYFI (1841-1921)
drzeworyt, papier; 37 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie monogram wiązany p. g.: JM
Cena wywoławcza.
600 zł
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Lot No.15
Powóz przed dworem
akwaforta, papier; 6 x 8,5 cm (odcisk płyty),
7,3 x 9,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.17
Akty kobiece - 3 szkice
dwie prace: piórko, tusz, jedna: ołówek, papier;
ok.: 25,2 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
900 zł
Anselm FEUERBACH (1829-1880)
Lot No.19
Dawid z głową Goliata
ołówek, gwasz, papier;
59 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogramem wiązanym AF.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
2 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.21
Autoportret
ołówek, papier; 19,3 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka wystawowa
z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu;
na odwrocie nalepka wystawowa
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)
Lot No.23
Studium konia w uprzęży
ołówek, papier;
13 x 20 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
6 000 zł
6 000 zł
Lot No.
1001
Album: lubelskie - zbiór 8 litografii z teki
litografia, papier; ok. 18,5 x 22 cm (wymiar kompozycji);
opis drukowany poniżej l. d.: Rys. z natury A. Lerue,
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Stanisław ŁUCKIEWICZ (1900-1989)
Lot No.1003
Syrenka warszawska, 1956
drzeworyt, papier; 21,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis poniżej (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
500 zł
Jan BUKOWSKI (18731943)
Lot No.1005
Sokół, 1910
litografia barwna, papier;
24 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie u dołu: J. B.
sygn. na płycie u dołu: J. B.
Cena wywoławcza.
400 zł
Jan WAŁACH (1884-1979)
Lot No.1008
Drzewo
drzeworyt, papier; 29,6 x 28,9 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Wałach (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
400 zł
Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)
Lot No.1010
Kramy pod arkadami w Bielsko-Białej
akwaforta, papier, 22 x 27,3 cm (odcisk płyty),
sygn. p. d.: Zakrzewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
400 zł
400 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1862-1941)
Lot No.101
Warszawa dawnych lat
akwarela, papier; 17 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł Chmieliński
sygn. p. d.: Wł Chmieliński
Cena wywoławcza.
2 000 zł
2 000 zł
Kajetan KOSIŃSKI (1847-1935)
Lot No.103
Wesele krakowskie
akwarela, papier; 32,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
opis l. d.: K Kosiński
opis l. d.: K Kosiński
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Stanisław BAGIEŃSKI (1876-1948)
Lot No.104
Stary wiarus i młody żołnierz
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
36 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Bagieński
sygn. p. d.: St. Bagieński
Cena wywoławcza.
3 700 zł
3 500 zł
Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)
Lot No.105
Maryna, 1903
akwarela, papier; 27,5 x 22,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Leonard Winterowski / 1903?
Cena wywoławcza.
3 400 zł
3 200 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.107
Dziewczyna z dzbanem
pastel, papier; 64,8 x 47,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Górski
sygn. l. d.: Górski
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Leon DEMBOWSKI (1823-1904)
Lot No.109
Krajowidok z potokiem górskim, 1889
akwarela, papier; 23,5 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: L. Dembowski 1889.
Cena wywoławcza.
2 000 zł
1 900 zł
Konstanty LASZCZKA (1865-1956)
Lot No.110
Kościół św. Floriana na Kleparzu w Krakowie
piórko, tusz, akwarela, papier;
35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K. Laszczka
sygn. l. d.: K. Laszczka
Cena wywoławcza.
1 200 zł
1 000 zł
Lot No.111
Pejzaż tatrzański z Poronina, 1910
akwarela, papier; 24 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołowkiem);
sygn. l. d.: WW (ołowkiem);
Cena wywoławcza.
4 900 zł
4 300 zł
Kazimierz MORDASEWICZ (1859-1923)
Lot No.113
Henryk Sienkiewicz
pastel, ołówek, papier brązowy, żeberkowany;
41,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Lot No.114
Na plaży w Nicei VI, 1925
akwarela, papier; 23,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
4 000 zł
4 000 zł