Lot No.
610
Lampa ceramiczna Rogata
Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r.,
proj. Elżbiety Piwek-Białoborskiej (1922-1989)
z 1959 roku, lata 60./70. XX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
1 000 zł
Lot No.
613
Dziewczyna z sarną - Marchen
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal,
Gerhard Schliepstein (1886-1963), model z 1928 roku,
realizacja: 1929(?).
realizacja: 1929(?).
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Lot No.
616
Głuszec
Niemcy, Selb (Bawaria) wytwórnia Rosenthal,
Fritz Heidenreich (1895- 1966), model nr 1695
z 1938 roku - 2. ćw. XX w.
z 1938 roku - 2. ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Lot No.
618
Dzbanek z płaskorzeźbami starotestamentowymi, Germanią i sentencjami
Niemcy, Mettlach, wytwórnia Villeroy und Boch,
1 ćw. XX w.
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Lot No.
620
Lampa z motywem kwiatów storczyka
Włochy, nieokreślona wytwórnia, XX w.
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Flavio POLI (1900-1984) - w typie
Lot No.1602
Wazon Murano
szkło przezroczyste, technika sommerso; wys. 29,5 cm;
Włochy, Murano, II poł. XX w.
Włochy, Murano, II poł. XX w.
Cena wywoławcza.
2 800 zł
Lot No.
1604
Plakietka z kompozycją abstrakcyjną
Polska, lata 60.XX w. - realizacja autorska
(w Ćmielowie lub Chodzieży? )
(w Ćmielowie lub Chodzieży? )
Cena wywoławcza.
200 zł
Lot No.
1605
Wazon Rock and Roll
Wałbrzych, Zakłady Porcelany Stołowej
„Krzysztof” - „Wawel, lata 50./60. XX w.,
proj. Danuty Duszniak (ur.1926) z 1957 roku.
Cena wywoławcza.
300 zł
600 zł
Lot No.
1606
Wazon Kieł
Chodzież, fabryka porcelany ( zał. 1895),
lata 60./70. XX w., proj. Zofii Dutkowskiej-Palowej
(ur.1923) z końca lat 50.XX w.
Cena wywoławcza.
400 zł
900 zł
Lot No.
1608
Wazon i wazka (żardinierka?) w zielone kółka
lata 60./70.XX w.
lata 60./70.XX w.
Cena wywoławcza.
600 zł
Lot No.
1610
Plakieta porcelanowa ze sceną rodzajową w pejzażu, w ramie drewnianej
porcelana: nieokreślone atelier - malarz nieznany,
Niemcy lub Śląsk, XIX w.
Niemcy lub Śląsk, XIX w.
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Lot No.
701
Para lichtarzy jednoświecowych
plater cechowany; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Srebrnych i Platerowanych Józef Fraget,
1896-1915
1896-1915
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Lot No.
703
Naczynie do chłodzenia wina
plater cechowany; Warszawa, Norblin i Ska,
1897-1915
1897-1915
Cena wywoławcza.
2 000 zł
2 600 zł
Lot No.
705
Nożyki - 12 sztuk - do owoców na postumencie
plater, Warszawa, Norblin i Ska,
1915-39
1915-39
Cena wywoławcza.
900 zł
Lot No.
707
Patera z postacią kobiety
plater cechowany; Warszawa, Br. Henneberg,
4 ćw. XIX w.
4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Lot No.
709
Pucharek z nakrywą neorenesansowy
srebro próby 835 złocone cechowane, waga 130 g.
Hanau, wytwórnia J. D. Schleissner Sohne
(czynna od 1816)
(czynna od 1816)
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Lot No.
711
Lichtarzyk
srebro cechowane, waga 273 g.
Warszawa, Szymon Stanecki, ok. 1800.
Cena wywoławcza.
2 700 zł
2 500 zł
Lot No.
712
Kielich mszalny
srebro próby 1 złocone cechowane, waga 396 g.
Francja, ok. 1846
Francja, ok. 1846
Cena wywoławcza.
3 000 zł
3 000 zł
Lot No.
714
Cukiernica skrzynkowa
srebro próby 3 cechowane, waga 488 g.
Praga, 4 ćw. XIX w.
Praga, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Lot No.
716
Waza na bisque (zupę z owoców morza)
srebro cechowane (tzw. pseudocechy), cyna srebrzona;
waga 2315 g. Włochy, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Lot No.
718
Sztućce na 6 osób i środka stołu
srebro próby 800 cechowane, waga 1352 g
(bez noży i sztućców do sałaty).
Włochy, 2 ćw. XX w.
Włochy, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Lot No.
720
srebro próby 84 cechowane, waga 889 g.
Warszawa, wytwórnia Jana Pogorzelskiego,
1896-1908
1896-1908
Cena wywoławcza.
6 400 zł
Lot No.
724
Para figurek ptaków - dekoracja środka stołu
srebro oksydowane cechowane, waga 674 g.
Francja, koniec XIX w.
Francja, koniec XIX w.
Cena wywoławcza.
4 000 zł
3 300 zł