Lot No.
823
Mysz - przycisk na biurko
brąz patynowany; wys. 4,2 cm,
dł. 9,7 cm, szer. 4 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, pocz. XX w.
dł. 9,7 cm, szer. 4 cm.
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Lot No.
824
Lampka buduarowa, elektryczna
marmur, metal srebrzony, szkło marmoryzowane;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 400 zł
Lot No.
825
Podstawa świecznika z figurą putta
drewno lipowe - polichromowane, złocone, srebrzone;
Polska, 2 poł. XVIII w.
Polska, 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza.
2 400 zł
2 200 zł
Lot No.
827
Ikona - Mandylion
tempera na desce, z dwiema szpongami
grążonymi na sztorcach; 44 x 38 x 4 cm.
Rosja Centralna, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
5 500 zł
Lot No.
829
Ikona - Chrystus Pantokrator, w okładzie srebrnym i kiocie
Rosja, Moskwa, 1899-1908; probierz Iwan Liebiedkin,
złotnik Wasilij Matwiejewicz Aszmarin
(czynny 1883-1908).
(czynny 1883-1908).
Cena wywoławcza.
7 400 zł
Hippolyte Francois MOREAU (1832-1927)
Lot No.831
Paterka z figurą kobiety i amorkiem
marmur, kompozycja metali srebrzona, szkło iryzujące;
Francja, pocz. XX w.
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Pierre AUBERT (1853-1912)
Lot No.833
Lampa elektryczna z figurą antycznego filozofa
granit, kompozycja metali srebrzona i patynowana,
szkło prasowane;
Francja, pocz. XX w.
szkło prasowane;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Lot No.
835
Kindżał kaukaski typu kama, w pochwie oraz pas
stal, srebro, niello, róg, drewno, skóra;
dl. całk. 53 cm, dł. pasa ca 135 cm.
Kaukaz, k. XIX w.
Kaukaz, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Lot No.
837
Zegar kominkowy, portykowy
brąz złocony; wys. 63,2 cm,
Francja, Paryż, lata 30-40.XIX w.
Cena wywoławcza.
26 000 zł
Lot No.
839
Zegar kominkowy, szafkowy
drewno sosnowe, okleiny orzechowe;
brąz, mosiądz, stal, szkło;
Niemcy, XVIII w.
brąz, mosiądz, stal, szkło;
Niemcy, XVIII w.
Cena wywoławcza.
18 000 zł
Lot No.
841
Kobierzec typu melajer
wątek (1 przebieg) - biała bawełna; runo - wełna;
253 x 123 cm;
Persja, k. XIX w.
253 x 123 cm;
Persja, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 600 zł
Lot No.
843
Kobierzec sumach
wełna, technika sumachowa; 320 x 235 cm;
Kaukaz k. XIX w.
Kaukaz k. XIX w.
Cena wywoławcza.
29 000 zł
Lot No.
845
Kobierzec Tabriz
wątek wełniany na bawełnianej osnowie; 198 x 138 cm.
Persja płn., k. XIX w.
Persja płn., k. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 600 zł
Lot No.
847
Zestaw 4 kinkietów elektrycznych, 2-świecowych, art deco
metal niklowany, szkło prasowane, powlekane;
Polska, Huta Szkła „Zawiercie”, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza.
2 200 zł
4 000 zł
Lot No.
849
Lustro secesyjne
konstrukcja - sosna, fornir - orzech, 97 x 89 x 4 cm.
Polska Południowa, ok. 1900
Polska Południowa, ok. 1900
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Lot No.
850
Piecyk żeliwny
żeliwo, emalia; wys 81 cm, szer. 80 cm, głęb. 54 cm;
Francja płn.-wsch., Guise-Aisne,
firma Godin-Lemaire, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
3 800 zł
Lot No.
851
Zegar szafowy, podłogowy klasycystyczny
szafa: konstrukcja – dębina, 223 x 44 x 26,5 cm. Anglia, koniec XVIII w.
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Lot No.
1802
Świecznik podróżny, składany, 4-świecowy
metal niklowany; wys. 15,5 cm,
szer. 25 cm, głęb. 25 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
szer. 25 cm, głęb. 25 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
Cena wywoławcza.
700 zł
Lot No.
1804
Ikona - Deesis
wpuszczanymi na sztorcach; 43,7 x 35 x 5,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
3 300 zł
Lot No.
1806
Kobierzec - Sziraz
wątek wełniany na wełnianej osnowie;
210 x 170//177 cm.
Persja płd., region Fars, XIX/XX w.
210 x 170//177 cm.
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Lot No.
1808
Para lichtarzyków
brąz, odlew podtaczany i polerowany;
wys. 20 cm, średnica stopy 10,5 cm.
Rosja, firma Braci Frołow, lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza.
800 zł
Lot No.
1810
Kobierzec Mahal o motywach kwiatowych
wełniany wątek na bawełnianej osnowie;
195 x 133 cm.
Persja/Iran, Mahalat, po poł. XX w.
195 x 133 cm.
Cena wywoławcza.
700 zł
Lot No.
1812
Makata ścienna
jedwab, ręcznie malowany; 165 x 92 cm.
Polska?; lata 50. XX w.
Polska?; lata 50. XX w.
Cena wywoławcza.
800 zł
Lot No.
1814
Zestaw 3 kinkietów elektrycznych, 1-ramiennych
blacha mosiężna, polerowana, szkło mleczne;
wys. 31 cm, szer. 10 cm, głęb. 30,5 cm;
Polska, 2 tercja XX w.
Polska, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Lot No.
1816
Zegar kominkowy, szafkowy
drewno czernione, brąz, mosiądz, stal, szkło, tkanina;
wys. 42 cm, szer. 25,5 cm, głęb. 20,8 cm.
Anglia, 2 poł. XIX w.
Anglia, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
8 000 zł