Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.125
Na polowaniu, ok. 1915
olej, tektura; 62,5 x 86 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JFałat
sygn. p. d.: JFałat
Cena wywoławcza.
75 000 zł
Kazimierz ZIELENKIEWICZ (1906-1988)
Lot No.127
Pejzaż z drzewami
olej, tektura; 20 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: ZK
sygn. p. d.: ZK
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Lot No.129
Wschód księżyca - Kalwaria, ok. 1906
olej, tektura; 27 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: WW
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza.
17 000 zł
Celestyn CZYNCIEL (1858-?)
Lot No.131
Vanitas, 1888
olej, płótno dublowane; 144 x 113 cm;
sygn. dat. i opis l. d.: Celest. Czynciel / Kraków 1888
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Lot No.133
Trzy dziewczynki przed klatką z ptaszkiem, 1923
olej, płótno dublowane; 100 x 81,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tade Makowski 1923;
Cena wywoławcza.
1 500 000 zł
Simon MONDZAIN (1890-1979)
Lot No.134
La bateau blanc - W porcie
olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: Mondzain
sygn. l. d.: Mondzain
Cena wywoławcza.
32 000 zł
24 000 zł
Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)
Lot No.135
Sanie
olej, tektura; 30,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896) - przypisywany
Lot No.137
Błogosławieństwo matki, 1877
olej, płótno; 211 x 95,5 cm;
napis p. d.: W. Pruszkowski 1877
Cena wywoławcza.
32 000 zł
Tadeusz PRUSZKOWSKI (1888-1942)
Lot No.138
Lektura, 1920
olej, płótno dublowane; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Pruszkowski R.P. 1920
Cena wywoławcza.
8 000 zł
8 000 zł
Jan STYKA (1858-1925)
Lot No.139
Portret młodej kobiety, ok. 1910
olej, tektura; 44 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Styka
sygn. l. d.: Jan Styka
Cena wywoławcza.
20 000 zł
19 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.141
Ułan pojący konia, 1933
olej, sklejka; 26 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1933
Cena wywoławcza.
5 000 zł
6 500 zł
Stanisław BAGIEŃSKI (1876-1948)
Lot No.142
Ułan i dziewczyna, 1939
olej, tektura; 31 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. Bagieński / 1939
Cena wywoławcza.
2 200 zł
3 300 zł
Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)
Lot No.143
Sanna, ok. 1945
olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski (po konserwacji)
Cena wywoławcza.
13 000 zł
9 000 zł
Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)
Lot No.145
Scena bałkańska, 1905
olej, płótno; 70 x 170 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1905
Cena wywoławcza.
120 000 zł
Stanisław GRABOWSKI (1901-1957)
Lot No.147
Wnętrze
olej, płótno; 27 x 41 cm;
sygn. l. d.: Grabowski
sygn. l. d.: Grabowski
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Lot No.149
Renia czytająca w łóżku
olej, tektura; 12,5 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.151
Portret Feliksa Happe (?)
olej, deska, 46 x 62,6 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi:
Hyacinthe Malczewski - Cracovie 1922 Mars
sygn. wzdłuż prawej krawędzi:
Cena wywoławcza.
95 000 zł
Elisabeth ANDRAE (1876-1945)
Lot No.153
Jesienny dzień
olej, płótno; 47,5 x 63,5 cm;
sygn. l. d.: E Andrae
sygn. l. d.: E Andrae
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Szymon MULLER (1885-1942)
Lot No.155
Ogórki
olej, tektura; 37,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Szymon Mu¨ller / 1920;
Cena wywoławcza.
3 000 zł
2 500 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.157
Akt kobiecy w popiersiu,1951
olej, płótno; 24 x 16,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kisling / 1951
Cena wywoławcza.
76 000 zł
Adolf SCHMIDT (1827-1880)
Lot No.159
Portret młodej damy w czarnej sukni, 1847
olej, płótno dublowane; 111 x 82 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Schmidt / 1847 (po konserwacji)
Cena wywoławcza.
8 500 zł
Malarz nieokreślony (XVIII w.)
Lot No.161
Scena biblijna
olej, płótno dublowane;
75 x 100,5 cm
75 x 100,5 cm
Cena wywoławcza.
11 000 zł
Józef PITSCHMANN (1758-1834)
Lot No.162
Portret Teresy z Hrabiów Stadnickich, 1819
olej, płótno częściowo dublowane,
77,5 x 53,7 cm,
77,5 x 53,7 cm,
Cena wywoławcza.
15 000 zł
12 500 zł
Malarz nieokreślony włoski (XVII/XVIII w.)
Lot No.163
Jezus i Samarytanka
olej, płótno dublowane;
144,5 x 196,5 cm
144,5 x 196,5 cm
Cena wywoławcza.
100 000 zł
Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)
Lot No.1101
Drzewa, 1929
olej, sklejka; 37,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Niżyński M 27?
Cena wywoławcza.
2 000 zł
1 500 zł
Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)
Lot No.1102
Jesienne drzewa, 1929
olej, sklejka; 32 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Niżyński M 29
Cena wywoławcza.
2 000 zł
1 500 zł
Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)
Lot No.1104
Martwa natura II
olej, płótno; 70 ,5 x 85,5 cm;
sygn. p. d.: W. SAWVLAK
sygn. p. d.: W. SAWVLAK
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)
Lot No.1105
Przed wiejskim kościołem
olej, płótno; 53,5 x 41 cm
Cena wywoławcza.
2 100 zł
2 600 zł
Mieczysław RAKOWSKI (1882-1947)
Lot No.1106
W wiosennej zieleni
olej, tektura;
41,5 x 60 cm;
na odwrocie fragment nalepki z odręcznym napisem
41,5 x 60 cm;
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)
Lot No.1107
Żydowskie dziecko
olej, sklejka; 29 x 24 cm;
sygn. p. d.: K. Szewczenko
sygn. p. d.: K. Szewczenko
Cena wywoławcza.
1 000 zł
750 zł