Jan BUŁHAK (1876-1950)
Lot No.1
Trzpiotka
fotografia czarno-biała, brom, papier; 17 x 22,5 cm;
sygn l. d.: J. BUŁHAK (sucha pieczęć);
Cena wywoławcza.
900 zł
KOSSAK Juliusz (1824-1899)
Lot No.3
Stanisław Witkiewicz
Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie
rozszerzone]; nakład Gebethnera i Wolffa.
Cena wywoławcza.
1 700 zł
3 000 zł
Lot No.
5
MALARSTWO POLSKIE w odbitkach barwnych
(48 odbitek - 48 tekstów). Warszawa [1908]
- Salon Kulikowskiego - Gebethner i Wolff.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
KOSSAK Wojciech (1856-1942)
Lot No.7
Wspomnienia
Z 92 illustracjami w tekście oraz 8 kolorowemi
na osobnych tablicach,
Kraków 1913 - Gebethner i Spółka.
na osobnych tablicach,
Cena wywoławcza.
1 400 zł
1 600 zł
NORBLIN Jan Piotr (1745-1830)
Lot No.8
Napisał Zygmunt Batowski. Z 148 ilustracyami. Lwów [1911]
- Wydawnictwo Towarzystwa Nauczycieli
Szkół Wyższych we Lwowie. Nauka i Sztuka.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
900 zł
Lot No.
9
CZY WIESZ kto to jest?
Pod ogólną redakcją Stanisława Łozy.
Warszawa 1938 - Wydawnictwo Głównej
Księgarni Wojskowej.
Księgarni Wojskowej.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 200 zł
GROTTGER ARTUR
Lot No.10
Warszawa II
Nieznany cykl Artura Grottgera Warszawa II.
Lwów - Warszawa 1926 - Książnica „Atlas”.
Cena wywoławcza.
700 zł
700 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.11
Śmierć Przemysława
drzeworyt, papier; 32 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: JM
oraz l. d.: J. Holewiński.
sygn. na płycie p. d.: JM
oraz l. d.: J. Holewiński.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
900 zł
Jan BUKOWSKI (1873-1943)
Lot No.13
Bazylissa komplet 2 sztuki, 1909
linoryt barwny, karton,
ok. 21 x 16 cm (w świetle oprawy),
sygn. śr. d.: J.B
sygn. śr. d.: J.B
Cena wywoławcza.
900 zł
800 zł
Ludwik KURELLA (1834-1902)
Lot No.14
Familia cygańska
drzeworyt, papier, 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lud. Kurella,
sygn. l. d.: Lud. Kurella,
Cena wywoławcza.
800 zł
700 zł
Hipolit LIPIŃSKI (1846-1884)
Lot No.15
Kościół św. Katarzyny w Krakowie
litografia, papier, 25 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: H. Lipiński.
Cena wywoławcza.
800 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.17
Lwów - widok na kościół
ołówek, papier naklejony na tekturę;
22,4 x 15,6 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.19
Postać siedzącej kobiety przed domem, 1918
tusz lawowany, papier;
32,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.: 8 październik 1918 (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
5 800 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.20
Autoportret w górnym oświetleniu
niebieska kredka, papier;
15,5 x 9,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 400 zł
JAN BUKOWSKI (1873-1943)
Lot No.1001
Projekt okładki do sztuki Adolfa Nowaczyńskiego „Cyganeria warszawska”
litografia [1912], papier, 24 x 17 cm,
sygn. śr. d.: "J.Bukowski".
sygn. śr. d.: "J.Bukowski".
Cena wywoławcza.
900 zł
Lot No.
1002
POLSKA na morzu
Warszawa 1935 - Główna Księgarnia Wojskowa.
32 x25 cm, oprawa wydawnicza wykonana
przez Bolesława Zjawińskiego:
przez Bolesława Zjawińskiego:
Cena wywoławcza.
800 zł
700 zł
Lot No.
1003
Ubiory paryżanek - zbiór 4 prac, ok. 1800
miedzioryt podkolorowany akwarelą, papier;
18 x 11 cm (w świetle oprawy, każda z prac);
Cena wywoławcza.
900 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953) - według
Lot No.1005
Ewa
litografia barwna, papier; 45 x 37 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie l. d.: Kisling;
Cena wywoławcza.
1 700 zł
2 200 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.1007
Kościółek w Rudawie - od strony bramy
kredki, papier;
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)
Lot No.1009
Józef Piłsudski na Syberji - teka z 12 planszami
offset wg litografii barwnych, papier; 33 x 24 cm (wymiary jednej pracy);
Cena wywoławcza.
900 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.101
Krynica - widok na kościół
akwarela, papier; 18 x 12 cm;
napis autorski u dołu:
KOSIOŁKRYNICAZ (częściowo ołówkiem);
napis autorski u dołu:
Cena wywoławcza.
2 700 zł
2 900 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.102
Podróż marzeń
piórko, tusz, papier jasnobrązowy;
38 x 27,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 500 zł
Lot No.103
Para prac ujętych w wspólną oprawę
Gdańsk - Żaglowce w porcie;
Żuraw nad Motławą
piórko, tusz, podmalowane akwarelą, papier
Żuraw nad Motławą
Cena wywoławcza.
2 700 zł
2 700 zł
Lot No.104
Bitwa morska
tusz, akwarela, papier;
41 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza.
2 800 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.105
Pierwszy polski most na Wiśle
- Przyczółek Warka w 1944 roku, 1944
akwarela, papier; 17,5 x 25 cm;
Cena wywoławcza.
1 200 zł
1 200 zł
Mihaly VON ZICHY (1827-1906)
Lot No.106
Portret mężczyzny - miniatura, 1888
gwasz, kość; 16,5 x 13,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. z lewej strony
wzdłuż krawędzi: Zichy 88.
sygn. i dat. z lewej strony
wzdłuż krawędzi: Zichy 88.
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Emil KRCHA (1894-1972)
Lot No.107
Procesja
gwasz, olej, tektura; 26,2 x 34,7 cm;
sygn. p. d.: Krcha / Horpin.
sygn. p. d.: Krcha / Horpin.
Cena wywoławcza.
2 800 zł
2 800 zł
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)
Lot No.108
Pejzaż z rzeką Horyń, 1938
akwarela, gwasz, papier;
36,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
3 500 zł
3 500 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.110
W wiosennym słońcu - Dziewczyna góralska siedząca przed chatą
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
25,8 x 24,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 900 zł
2 500 zł
Lot No.112
Pielgrzymka w Kalwarii Zebrzydowskiej - Most na Cedronie, 1913
ołówek, akwarela, papier; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)
Lot No.115
Śpiące dziecko, ok. 1930
pastel, papier żeberkowy jasnozielony;
61 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: M.Szczerbiński
sygn. p. g.: M.Szczerbiński
Cena wywoławcza.
2 600 zł
2 600 zł
Franciszek ŻMURKO (1859-1910)
Lot No.116
Maki, 1899
gwasz, olej, tektura;
50 x 39 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Fr. Żmurko 1899
Cena wywoławcza.
15 000 zł
15 500 zł
Rudolf PRIEBE (1889-1956)
Lot No.117
Pejzaż z łodziami rybackimi i wiatrakiem
olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: Priebe
sygn. p. d.: Priebe
Cena wywoławcza.
2 300 zł
1 800 zł
Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)
Lot No.118
Wzburzone morze
olej, płótno, 60,5 x 90,5 cm;
sygn. p. d.: J. M. Kasprowicz
sygn. p. d.: J. M. Kasprowicz
Cena wywoławcza.
5 700 zł
4 900 zł
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Lot No.119
Nadmorskie skały, 1908
olej, deska; 17 x 28 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: Anno 908 / F. M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza.
3 500 zł
7 000 zł