Stefan KONWIŃSKI (1913 - 1990)
Lot No.1
Widok na Plac Zamkowy w Warszawie
fotografia czarno-biała, papier,
58 x 47,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie ołówkiem
sygn. na odwrocie ołówkiem
Cena wywoławcza.
700 zł
Jan Matejko
Lot No.3
Album Królów Polskich
Warszawa,
Nakład Karol Miarka, 1910.
Nakład Karol Miarka, 1910.
Cena wywoławcza.
900 zł
Lot No.
4
Album Malarstwa Polskiego
Warszawa - Paryż,
Wydawnictwo Michała Arcta, [1913].
Cena wywoławcza.
1 900 zł
1 800 zł
Feliks Kopera
Lot No.5
Dzieje malarstwa w Polsce
Kraków 1925-1929.
Cena wywoławcza.
2 000 zł
3 000 zł
Lot No.
6
Kobieta w sztuce
Warszawa, Wydawnictwo
Michała Arcta [1910].
Michała Arcta [1910].
Cena wywoławcza.
1 900 zł
1 900 zł
Adam Mickiewicz
Lot No.7
Pan Tadeusz z illustracjami E. M. Andriollego
Lwów,
Wydawnictwo Altenberga, [1882].
Cena wywoławcza.
1 900 zł
1 800 zł
Lot No.
8
Dzieje Powszechne Ilustrowane [16 tomów]
pod kierunkiem Ludwika Kubali; Wiedeń,
Nakład Fr. Bondy, [1894-1905].
Cena wywoławcza.
1 000 zł
1 500 zł
Henri de TOULOUSE-LAUTREC (1864-1901)
Lot No.9
Kobieta w teatrze
litografia, papier; 49 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: monogramem wiązanym (na płycie);
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Francisco J.de GOYA Y LUCIENTES (1746-1828)wg
Lot No.11
Chłopcy do roboty - Muchachos al avio
akwaforta, akwatinta,
miedzioryt, papier; 21,3 x 13,5 cm;
Cena wywoławcza.
400 zł
Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917)
Lot No.13
Wyciąganie nowo odlanego dzwonu Zygmunta wobec króla i dworu w roku 1520
Jan MATEJKO (1838-1893) - według
drzeworyt sztorcowy, papier;
27 x 44 cm (w świetle oprawy);
drzeworyt sztorcowy, papier;
Cena wywoławcza.
700 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.15
Zestaw 4 rysunków ze szkicownika, ok. 1910
1. Studium aktu, 2. Nosiwoda,
3. Kobieta przy studni
4. Szkice cebrzyków i nóg
3. Kobieta przy studni
4. Szkice cebrzyków i nóg
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Aleksander SOCHACZEWSKI (1843-1923)
Lot No.17
Głowa starego mężczyzny
ołówek, węgiel, papier żeberkowy; 48 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: A. Sochaczewski.
sygn. l. d.: A. Sochaczewski.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.19
Przejażdżka saniami, 1880
ołówek, papier; 11 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogram wiązany: JM
Cena wywoławcza.
11 000 zł
Eugeniusz ZAK (1884-1926)
Lot No.21
Comédiens en costumes de Mousquetaires [Aktorzy w kostiumach muszkieterów], 1902
ołówek, czarna kredka, papier; 21,5 x 17 cm;
datowane przez artystę w obrębie kompozycji: 14/ X 02
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Robert RASCHKA (1847-1908)
Lot No.101
Widok na Wawel, 1899
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 63,5 x 42 cm;
sygn. opisany i dat. p. d.: .... / .... R. Raschka 1899 (?)
papier; 63,5 x 42 cm;
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 500 zł
Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Lot No.102
W polu, 1949
gwasz, karton; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opis l. d.: St. Paciorek. 949. / Jasień RZ. P.R.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Lot No.106
Żydzi w bejt midrasz
pastel, papier; 46,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Artur / Markowicz
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.108
Przeprowadzka artystów, 1935
gwasz, karton; 32,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / V.1935
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Lot No.109
Modlący się Żydzi w bejt midrasz
pastel, karton; 32 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Artur/ Markowicz
sygn. l. d.: Artur/ Markowicz
Cena wywoławcza.
6 000 zł
4 000 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.110
Zuzanna i starcy, 1953
gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton;
28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)
Lot No.112
Koń
ołówek, akwarela, gwasz, tektura;
28 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.113
Huzar, ok. 1850-55
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
42 x 31 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza.
55 000 zł
40 000 zł
Edward KOKOSZKO (1900-1962)
Lot No.114
Para pejzaży:
1. Motyw z okolic Żyrardowa
2. Krajobraz z Chmielna
2. Krajobraz z Chmielna
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.116
Potok górski zimą, 1911
olej, płótno; 60,5 x 70 cm;
sygn., opis. i dat. p. d.:
Stefan Filipkiewicz / Zakopane 1911 r.
sygn., opis. i dat. p. d.:
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Lot No.118
Sosny, ok. 1930
olej, tektura; 32 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Paciorek
sygn. p. d.: St. Paciorek
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Anna ŁĄCKA-OFFMAŃSKA (1871-1941)
Lot No.120
Pejzaż z zachodem słońca, 1906
olej, płótno; 75 x 96 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Offmańska 1906
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Józef GRACZYŃSKI (1866-1939)
Lot No.122
Wiejski pejzaż z przydrożnym krzyżem, ok. 1910
olej, płótno, 85,5 x 139 cm;
sygn. l. d.: J. Graczyński
sygn. l. d.: J. Graczyński
Cena wywoławcza.
7 500 zł
Henryk PLICH (1904-1986)
Lot No.123
Góralskie amory, 1933
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Plich 33
Cena wywoławcza.
4 800 zł
3 800 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.124
Kobiety przy stawie, ok. 1970
olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
Cena wywoławcza.
9 200 zł