Wacław GIBASZEK (ur. 1953)
Lot No.430
Bez tytułu, ok. 1980
olej, płótno; 59,5 x 72 cm
sygn. na odwrocie: GiBaszek
sygn. na odwrocie: GiBaszek
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Lot No.
603
Puchar z nakrywą
szkło rubinowe, szlifowane, złocone, wys. 38 cm;
Czechy?, Śląsk?, 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 600 zł
3 600 zł
Lot No.
606
Trzy małpki: trębacz, dudziarz i waltornista - figurki nawiązujące do Małpiej orkiestry
Niemcy, Ludwigsburg?, XX w.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Lot No.
608
Walczące koguty
Katowice, wytwórnia „Steatyt”
Zygmunta Buksowicza?, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
900 zł
Lot No.
609
Figura niedźwiedzia polarnego
Dania, fabryka porcelany J. Bing & F. Grondahl,
model Nielsa Nielsena (1872-1921),
1 ćw. XX w. - okres międzywojenny.
Cena wywoławcza.
2 100 zł
2 100 zł
Lot No.
610
Kobieta grająca na banjo w stylistyce art deco
Czechy, Duchcov (Dux), Manufaktura
Porcelany Royal Dux Bohemia, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Lot No.
614
Lustro z ramą porcelanową - sercem, z kwiatami i puttami
Wytwórnia nieustalona - Niemcy (Potschappel?),
XIX/XX w.
XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Lot No.
616
Zespół naczyń deserowych z dekoracją drobnymi gałązkami kwiatowymi
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w.
Miśnia, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Lot No.
621
Zespół naczyń z dekoracją w typie fajansów z Rouen
Francja, Desvrez (Pas-de-Calais), Francois
Charles Fourmentraux - Courquin (1837-1909) i warsztat,
2 poł.-kon. XIX w.
2 poł.-kon. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Lot No.
627
Gerydon z neorenesansową dekoracją groteskową roślinno-zwierzęcą
nie sygnowane.
Włochy, XX w. (XIX/XX w.?)
Włochy, XX w. (XIX/XX w.?)
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Lot No.
629
Filiżanka z herbem dwudzielnym Kolumna i Jastrzębiec
Polska, Baranówka - manufaktura porcelany, 1829
Cena wywoławcza.
1 300 zł
5 500 zł
Lot No.
630
Zegar Polski - z herbami Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Miśnia, model opracowany w 1743 roku dla Augusta III
przez J. J. Kaendlera i J. F. Eberleina (1695-1749),
powtórzenie: 2 poł. XIX w. lub XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
30 000 zł
22 000 zł
Lot No.
701
Wieszak do zegarka kieszonkowego tzw. pantofelek, secesyjny
plater cechowany; Geislingen,
Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
800 zł
800 zł
Lot No.
703
12 łyżeczek do kawy
plater złocony niecechowany;
Paryż, Firma Christofle (sprzedawca), 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Lot No.
704
Buliera z podgrzewaczem art deco
Słowacja, Dolne Hamre (obecnie Hondruša-Hamre),
Fabrika Sandrik (czynna 1895-1939), lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
1 100 zł
Lot No.
705
Paterka
plater cechowany; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Srebrnych i Platerowanych Józef Fraget, 1896-1915
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Lot No.
707
Buliera na podstawie z podgrzewaczem
plater cechowany; Austria, Barndorf,
Metallwarenfabrik Artur Krupp, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 900 zł
Lot No.
712
Para solniczek z łyżeczkami w etui
srebro próby 950 cechowane;
Paryż, 1 poł. XX w.
Paryż, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
1 100 zł
Lot No.
716
Widelce i noże do przystawek dla 6 osób
Brema, Koch & Bergfeld, k. XIX w.;
firma sprzedająca Johann Wagner & Sohn:
ostrza noży - Solingen, J. A.Henckels
Cena wywoławcza.
3 400 zł