Nr katalogowy: 736
Para waz dekoracyjnych, neorenesansowych
brąz złocony i srebrzony, wkłady mosiężne;
Francja, 2 poł. XIX w
na kwadratowych podstawach o wklęsłych narożach; stopy koliste, opasane wieńcem z winnej latorośli, trzony krótkie, kanelowane, ujęte dwoma pierścieniami z motywem kaboszonów i pukli; korpusy gruszkowate, srebrzone, ozdobione reliefową, złotą dekoracją z maskami lwów, motywem lambrekinu, stylizowanych liści i łodyg; po bokach para uchwytów w formie plastycznych głów Bachusa z wicią winnej łozy we włosach; szyje naczyń krótkie, z arkadkowym ażurem; wokół kolistych wylewów laurowe wieńce;
brąz złocony i srebrzony, wkłady mosiężne; wys. 35,5 cm, szer. ca 26 cm, średnica wylewu 13,7 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.