olej, płótno, 138 x 100 cm; na odwrocie: Karmiąca przy balkonie, 1954 (Karmiąca)
olej, płótno, 138 x 100 cm;
na odwrocie: Karmiąca przy balkonie, 1954 (Karmiąca)
Obraz rozpoczęty: 17 marca 1955
Wystawiany:
1958: Kraków - Pałac Sztuki, Warszawa - Galeria Zachęta, Łódź - OPS, Sopot - BWA (spis prac wyst. 1958, s.13, nr 24)
1967: Poznań - Muzeum Narodowe (kat. 1967, s.38, nr 65)
1968: Warszawa - Muzeum Narodowe (kat. 1967, s.38, nr 65)
1987: Warszawa - Muzeum Narodowe (kat. Oblicza 1987, s. 54, nr 319, il. 100)
1995: Warszawa - Galeria Zachęta 1996: Kraków - Muzeum Narodowe (Wróblewski, retrospektywa)
Reprodukowany i opisany z pełną bibliografią: Andrzej Wróblewski; Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Muzeum Narodowe w Krakowie, Fundacja Instytut Promocji Sztuki; Warszawa 1998; str. 114, 115, nr kat. 144.
Na odwrocie „Karmiąca przy balkonie", 1954 (Karmiąca)
Obraz reprodukowany i opisany: Andrzej Wróblewski; Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Muzeum Narodowe w Krakowie, Fundacja Instytut Promocji Sztuki; Warszawa 1998, str. 111, kat. Nr 128
Karmiąca jest obrazem malowanym pomiędzy 9 a 14 sierpnia 1954 r. Jest jedyną pracą olejną przedstawiającą żonę artysty z synem. Znane są liczne prace na papierze o tej samej tematyce: rysunki, tusze i akwarele.