05. lutego 2026, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 28 stycznia 2026 do: 05 lutego 2026

Aukcja: 5 lutego 2026 (czwartek), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

Ryszard WINIARSKI (1936-2006)

301
Przypadek w grze 6 x 6 dla dwóch, 1984 akryl, ołówek, płyta pilśniowa; 49,5 x 49,5 cm (wymiar całości kompozycji w oprawie);
sygn. dat. i opisany na odwrocie
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
Cena wywoławcza. 60 000 zł *
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Tadeusz DOMINIK (1928 - 2014)

302
Pejzaż, 2010 olej, płótno; 65 x 92 cm;
sygn. p. d.: Dominik
estymacja: 45 000 - 50 000 zł
Cena wywoławcza. 40 000 zł *

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

303
Polacy formują flagę narodową, 2012 olej, ołówek, płótno; 24 x 33 cm;
na odwrocie opis autorski: WŁODZIMIERZ PAWLAK / POLACY FORMUJĄ FLAGĘ NARODOWĄ / 24 x 33 / 2012.
estymacja: 28 000 - 32 000 zł
Cena wywoławcza. 27 000 zł *

Janusz OSICKI (ur. 1949)

304
Kompozycja MN, 2023 olej, płótno; 120 x 120 cm
opisany na odwrocie: JANUSZ OSICKI / "KOMPOZYCJA MN" / OLEJ / 120 x 120 / 2023
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

305
Anioł, 1989 asamblaż - deska oklejona wzorzystą ceratą, rzeźba drewniana, metal, całość ujęta w ramę, 71 x 54 cm;
na odwrocie napis: Anioł HasiorW 1989 (niebieską kredką);
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

306
Pejzaż, 2014 olej, płótno; 78 x 83 cm;
sygn. i dat. śr. g.: S.MŁODOŻENIEC 2014;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Szymon URBAŃSKI (ur. 1963)

307
Młody ułan pyta, 2011 akryl, płótno; 120 x120 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: SZYMON URBAŃSKI / młody ułan pyta / 2011 akryl.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza. 10 500 zł

Kazimierz OSTROWSKI (1917-1999)

308
Kompozycja brązowa olej, płyta pilśniowa; 41,5 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: K.OSTROWSKI;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 6 800 zł

Konrad WIENIAWA-NARKIEWICZ (ur. 1967)

309
Chiffonnage VII, 2015 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., datowany. i opisany na odwrocie: KONRAD WIENIAWANARKIEWICZ / "CHIFFONNAGE VII" / AKRYL / 100 x 100 cm / 2015 r.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Katarzyna ŚRODOWSKA (ur. 1971)

310
Fragmenty-kompozycja geometryczna, 2025 olej, płótno; 130 x 110 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Iwona CUR (ur. 1978)

311
Tworzywo III, 2022 linoryt, papier (Fabriano Artistco); 74 x 150 cm (wymiar arkusza), 94 x 198 cm (wymiar z ramą)
sygn. dat., ed.i opisana: Tworzywo III / linoryt / z cyklu Przem
estymacja: 10 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

312
W głębiach morza, 1959 monotypia, papier; 64,5 x 50 cm (wymiar kompozycji), 67 x 51 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Kraupe;
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Otto AXER (1906-1983)

313
Anioł, 1969 gwasz, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: axer 69.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Cena wywoławcza. 8 000 zł

NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (1937-202

314
Sztuka konsumpcyjna fotografia barwna, papier fotograficzny Fujicolor Crystal Archive Paper; 30 x 40 cm;
opisana l. d.: NATALIA LL 1972, nakład: 14/35, wydruk późniejszy, autorski
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Zbigniew DŁUBAK (1921-2005)

315
Desymbolizacje, 1978 fotografia naklejona na blachę aluminiową zaklejoną papierem; 60 x 60 cm
sygn. i opisany na odwrocie: Zbigniew Dłubak / "Desymbolizacje" / 1978
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Zbigniew DŁUBAK(1921-2005)

316
Ikonosfera, 1967 fotografia naklejona na blachę aluminiową zaklejoną papierem; 60 x 60 cm
sygn. i opisany na odwrocie: Zbigniew Dłubak / "Ikonosfera" / 1967
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Zbigniew DŁUBAK(1921-2005)

317
z cyklu: Egzystencje, 1959 - 1966 fotografia naklejona na blachę aluminiową zaklejoną papierem; 60 x 60 cm
sygn. i opisany na odwrocie: Zbigniew Dłubak / z cyklu "Egzystencje" II / 1959 - 1966,
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Peter MANDL (ur. 1947)

318
Bez tytułu brąz patynowany, podstawa kamienna; wys. 73 cm; podstawa: 21 x 14 x 5 cm;
sygn. i nakład u dołu, na brązowej podstawie z tyłu: MANDL w prostokącie, obok napis
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

319
Centurion brąz patynowany; wys.: 18 cm;
sygn. l. d.: MITORAJ;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

320
Kogut, ok. 2000/2001 brąz, granit; 62 x 80 x 30 cm;
sygn. na stopie: BCHROMY.
estymacja: 20 000 - 23 000 zł
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Bronisław CHROMY (1925 - 2017)

321
Paw rzeźba w brązie, wymiary: 50 x 33 x 12 cm;
sygn. od spodu: B.CHROMY
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

322
Ona (wiosenne) brąz patynowany; 56,5 x 9,5 x 8 cm;
sygn. u dołu : monogram wiązany "MS", SIERPIŃSKI / W WA;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

323
Zwycięstwo brąz niklowany; 62,5 x 12 x 10 cm;
sygn. u dołu : monogram wiązany "MS", M. SIERPIŃSKI / W WA.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Paul VOCA (ur. 1977)

324
Pony Wolf, 2024 żywica poliestrowa, aluminium, akryl, poliester, kwarc (każdy z obiektów) wys. 19 cm, podstawa 30 x 13 cm, ed.: 5
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

325
Lalka - klaun z zielonym nosem, 1996 laleczka, technika własna, tkanina; wys. ok. 32 cm;
sygn. i dat. na plecach stemplem: ALTHAMER 96.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Zuzanna DEC (ur. 1999)

401
Odbicie, 2025 olej, płótno; 80 x 60 cm;
na odwrocie opis autorski: Zuzanna Dec / Odbicie / olej na płótnie / 2025 (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Anna BŁĄDEK (ur. 1997)

402
Jestem, 2022 olej, płótno; 60 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: BEZ TYTUŁU / Błądek Anna / 2022 (flamastrem).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Alicja TWAROWSKA (ur. 1996)

403
Bez tytułu, 2019 olej, kruszec, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A.Twarowska / 2019.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Jerzy ŚWIĄTKOWSKI (ur. 1942)

404
Zakręcony Mazowszanin, 1996 olej, płótno; 121,5 x 70 cm;
dat. p. d.: 1996.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)

405
Bez tytułu, 2012 tempera żółtkowa, płótno; 85 x 110 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2012.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

406
Plaża, 2012 tempera żółtkowa, płótno; 80 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2012 r / "plaża".
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Andrzej CISOWSKI (1962-2020)

407
Pocztówka z dzieciństwa, 2011 olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A.CISOWSKI / 2011 na krośnie malarskim tytuł: POCZTÓWKA Z DZIECIŃSTA.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Cena wywoławcza. 3 300 zł *

Ziemowit FINCEK (ur. 1988)

408
Wizja z falami, 2021 olej, płótno; 117 x 72 cm (płótno o nieregularnym kształcie); sygn., dat. i opisany na odwrocie: Ziemowit Fincek / 2021 / "Wizja z falami." / 117x70x3 cm.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Bogdan Korczowski (ur. 1954)

409
Orbium, 2012 olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. p.d.: KORCZOWSKI;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Jan ANISEROWICZ (1929-2007)

410
Bez tytułu, 1992 olej, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: 92 / Jan Aniserowicz.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 4 200 zł

Jan ANISEROWICZ (1929-2007)

411
Powstanie życia, 1974 olej, płótno; 105 x 73 cm
sygn. p. d.: JAN ANISEROWICZ.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 4 200 zł

Jan GOSTYŃSKI (ur. 1994)

412
Spectre I, 2024 olej, płótno; 150 x 100 cm
opisany na odwrocie: JAN GOSTYŃSKI / "SPECTRE" 2024.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

413
Żydowscy skrzypkowie olej, płyta pilśniowa; 49,5 x 55 cm;
sygn. l. d.: Z.LACHUR.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Tadeusz KOZIOŁ (ur. 1927)

414
Kompozycja olej, płótno; 65 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: TKozioł / 69 (? - data słabo czytelna);
estymacja: 2 300 - 2 600 zł
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Jadwiga BORCZ-PRZEWORSKA (1930-2023)

415
W kawiarni olej, płótno; 64 x 41 cm;
sygn. p. d.: J. B.-PRZEWORSKA;
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Marek GÓRNY (ur. 1964)

416
Kobieta na plaży w Saint-Tropez olej, płótno; 70 x 30 cm;
sygn. l. d.: M. GÓRNY;
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Krzysztof LUDWIN [KRIS] (ur. 1962)

417
Alicante z wyobraźni, 2023 akryl, płótno, 100 x 40 cm; sygn. p. d.: LUDWIN; na odwrocie opis autorski: Krzysztof / LUDWIN / Alicate / z wyobraźni / 2023
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Aleksandra JAS (ur. 1998)

418
Suszenie w Wenecji, 2023 olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. p. d.: AJ (monogram wiązany ujęty w kwadrat);
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

419
Monte Cicerale, Piazza Umberto I, 2008 olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: SV. (monogram wiązany ujęty w romb);
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 2 200 zł *

Kazimierz WILK (ur. 1943)

420
Pejzaż z piramidą olej, płótno; 35 x 35 cm;
sygn. K. Wilk;
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

421
Bez tytułu, 2013 akryl, płótno; 20 x 20 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2013.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jan ANISEROWICZ (1929-2007)

422
Zestaw 15 akwarel, 1992-1997 akwarela, papier (w tym czerpany); wymiar: od 19 x 14 cm do 17 x 12 cm;
każda z prac sygn. i dat. p. d.: [rok] / Jan Aniserowicz;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

423
Przylądek Horn litografia, papier; 51 x 66 cm (wymiar kompozycji), 61,5 x 74,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: Przylądek Horn / Litografia 1/10 (?) / H Op
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena wywoławcza. 1 800 zł