Nr katalogowy: 813
Serwantka w stylu neorokokowym
Konstrukcja - świerk, orzech; fornir - orzech;
intarsja - brzoza lub bukszpan; 171,5 x 76 x 48 cm;
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
dwuczęściowa, o falistych elementach korpusu, fornirowana, intarsjowana we wzory floralne, dekorowana mosiężnymi, ażurowymi okuciami rocaillowymi. Nastawa zamykana jednoskrzydłowym, przeszklonym skrzydłem drzwi, zwieńczona wypiętrzonym, wolutowym szczytem z kroksztynkiem po środku. Podstawa dwuskrzydłowa, nieco szersza, wsparta na czterech esowatych nóżkach.
Na skrzydłach drzwi podstawy prostokątne pola ujęte żyłką, wypełnione intarsjowanym motywem rocaillowym z wicią. Wewnątrz półki (jedna w podstawie i dwie w nastawie).
Konstrukcja - świerk, orzech; fornir - orzech; intarsja - brzoza lub bukszpan; 171,5 x 76 x 48 cm
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.