Nr katalogowy: 812
Toaleta klasycystyczna
Konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - mahoń;
162,5 x 104,2 x 61,5 cm
Europa Środkowa (Polska?), pocz. XIX w.
z półkolistą stołową podstawą, wspartą na czterech toczonych kolumnach, spiętych krzyżowym wiązaniem (z dwóch ceownic) i umieszczonym nań prostokątnym lustrze, ujętym toczonymi kolumnami, zwieńczonym zbliżoną do prostokąta półeczką, rozszerzoną po środku. Całość fornirowana, dekorowana rzeźbionymi i pozłacanymi kapitelami, bazami kolumn i rozetami na ramie lustra.
W blacie umieszczona biała płyta marmurowa - naśladująca zarys blatu.
Konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - mahoń; 162,5 x 104,2 x 61,5 cm