Nr katalogowy: 804
Stół w stylu art deco
Konstrukcja - sosna, dębina, buczyna;
fornir - mahoń;
Polska, lata 30. XX w.
prostokątny o półkolistych narożach, rozsuwany, wsparty na dwóch podporach ustawionych na krótszych bokach,
umieszczonych na platformie o analogicznym do blatu kształcie. Podpory proste od wewnątrz, wybrzuszone od frontu, połączone u dołu prostokątną listwą. Całość fornirowana mahoniem. Spod blatu na krótszych bokach wysuwane ramy do montowania dodatkowych wkładów, powiększających powierzchnię blatu.
Konstrukcja - sosna, dębina, buczyna; fornir - mahoń; 77,2 x 150 (po rozsunięciu ok. 240 cm) x 99 cm
Polska, lata 30. XX w.