Nr katalogowy: 726
Żyrandol elektryczny,
w tradycji II Cesarstwa; metal czerniony,
brąz złocony, szkło matowe, szlifowane;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
w tradycji II Cesarstwa
w formie szerokiej metalowej obręczy z umieszczonym pod nią półkulistym kloszem z matowego szkła, ozdobionym rozetą; do obręczy przymocowane trzy kroksztyny w formie łabędzi z brązu złoconego, do których podwieszone lampiony z owoidalnymi kloszami szklanymi, zdobionymi podobnie, jak klosz środkowy; obręcz dekorowana ponadto aplikacjami z brązu złoconego z motywem rozet i palmet oraz uskrzydlonych gryfów; lampa zawieszona na trzech łańcuchach z ogniwami w formie różanych gałązek, u góry kolisty baldaszek z motywem laurowego wieńca;
metal czerniony, brąz złocony, szkło matowe, szlifowane; wys. całości z łańcuchami - 110 cm, średn. 63 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.