Nr katalogowy: 713
Wazon japoński
z motywem walczących smoków;
brąz patynowany, wys. 30 cm,
Japonia, lata 20. XX w.
z motywem walczących smoków
na kolistym cokoliku; korpus owoidalny, szyja cylindryczna, nieznacznie rozchylona przy wylewie; po bokach okrągłe antabki; całość dekorowana reliefowym przedstawieniem walczących smoków; tło fakturowane;
na spodzie sygnatura w kwadratowym obramieniu;
brąz patynowany, wys. 30 cm, średn. podstawy 12,5 cm;
Japonia, lata 20. XX w.