wyrzeźbioną w kształt przytulonych do siebie trzech końskich głów; na krawędzi wyryta sygnatura: " Jost 85"; poniżej u nasady ażurowa, mosiężna przepaska z motywem wici różanej; trzon drewniany, z aplikowanym mosiężnym monogramem wiązanym
"AZ", zakończony u dołu mosiężną skuwką;
Austro-Węgry? 4 ćw. XIX w.