Nr katalogowy: 616
Imbryk do herbaty
srebro próby 12, waga 539 g.;
Warszawa, złotnik Maciej Nowakowski,
lata 40. XIX w.
o kulistym, spłaszczonym brzuścu zdobionym motywami pólplastycznych róż w rocailles'owych rezerwach. Z boku wylew w formie dzióbka i uchwyt z drewna czernionego, nakrywka lekko wysklepiona zwieńczona
drewnianą gałką, wnętrze złocone;
srebro próby 12, wys. 13,5 cm, szer. 24 cm, głęb. 15 cm, waga 539 g.;
Warszawa, złotnik Maciej Nowakowski, lata 40. XIX w.