Nr katalogowy: 607
Solniczka z grawerowanymi monogramami
Rosja, Petersburg; złotnik Peter Nybom (1772-1831),
probierz Aleksander Jaszinow (czynny 1795-1826);
1 ćw. XIX w.
na prostokątnej, schodkowo wypiętrzonej stopce, opasanej moletowaną listwą z motywem kwiatowym; czarka głęboka, wewnątrz złocona, puklowana; krawędzie poziomo odchylone, zdobione taką samą jak stopa, moletowaną listwą oraz
motywem palmet i gałązek akantu na narożach; na zewnętrznych dłuższych ściankach grawerowane monogramy wiązane: "MB" i "CBE";
srebro pr. 84, częściowo złocone; wys. 4,7 cm, szer.8,8 cm, głęb. 6,7 cm; waga 60 g;
Rosja, Petersburg; złotnik Peter Nybom (1772-1831), probierz Aleksander
Jaszinow (czynny 1795-1826); 1 ćw. XIX w.