Nr katalogowy: 516
Misa z rajskimi ptakami
Śląsk, Tiefenfurt (Parowa), fabryka porcelany
Kuno Steinmanna, lata 30. XX w.
Okrągła, głęboka, puklowana pionowo (dośrodkowo), z rocaillowym reliefem przy falistej krawędzi z ceglastą obwódką i trzema rocaillowymi nóżkami. Na ścianka wewnętrznych i od zewnątrz powtarzający się barwny motyw rajskiego ptaka na ukwieconej gałązce, złotych rocaillów i stylizowane kwiaty o naprószanym konturze.
Porcelana, farby naszkliwne nanoszone natryskiem przez szablon, barwny druk naszkliwny, złocenia; wys. 12,6 cm, średnica 22 cm.
Sygn. zielenią chromu druk: mitra książęca z literami K. St. T. w otoku, powyżej: S, pod koroną
półkoliście: SILESIA.
Śląsk, Tiefenfurt (Parowa), fabryka porcelany Kuno Steinmanna, lata 30. XX w.