Nr katalogowy: 513
Taca z dekoracją kwiatową
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, XX w.
Owalna, płaska, z lekko uniesioną krawędzią obwiedzioną różowym szlakiem z reliefem winoroślą i ze złoceniami. W lustrze lu?ny bukiet z tulipanem, makiem i niezapominajkami, obwiedziony owalnym szlakiem z czterech rzucików kwiatowych na przemian z czterema owadami. Lekkie przetarcia złoceń.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 3,2 cm; dł. 42,5 cm, szer. 33,6 cm.
Sygn. (na płaskim dnie); kobaltowe skrzyżowane miecze (duże) i żółtawa cyfra 61. (numer malarza), ryte: C.194 (numer modelu).
Miśnia, XX w.