Nr katalogowy: 511
Amfora z miniaturą z flirtującą parą
Rosja?, Francja?, nieokreśl. manufaktura,
ok. 1830-40.
O owoidalnym brzuścu, na szpulowej stopce z kwadratową plintą, z walcowatą, lekko rozchyloną szyjką i wolutowymi uchwytami
z reliefowymi dwustronnymi kobiecymi maskami biskwitowymi.
Złocona i grawerowana, z barwną miniaturą w prostokątnej rezerwie od frontu: flirtująca para w stylizowanych strojach
wieśniaczych, w pejzażu parkowym z fragmentem obelisku z kraterem, parą leżących owiec i zabudowaniami w tle.
Po przeciwnej stronie miniatury na brzuścu - grawerowany w złotym tle krąg z pejzażem i zabudowaniami, ujęty w dwie
przewiązane wstążką gałązki laurowe. Mocno przetarte złocenia, zwłaszcza na stopie i wokół krawędzi szyjki; złocenia w górnej
części stopki uzupełniane.
Porcelana, złocenia błyszczące - matowe i grawerowane, farby naszkliwne; odlew dwuczęściowy; stopa z plintą montowana na
metalowy trzpień z brzuścem; wys. 26,5 cm. Sygnatury: na spodzie podstawy ryte: 10 i a
Rosja?, Francja?, nieokreśl. manufaktura, ok. 1830-40.