Nr katalogowy: 508
Przyjaciele - Dziecko i bernardyn
Austria, Wiedeń, firma ceramiczna
Friedricha Goldscheidera (1885-1953),
1 ćw. XX w.
Na prostokątnej podstawie - nagie dziecko stojące obok czarno - białego bernardyna; lekko pochylone, obejmuje psa na wysokości karku lewą ręką, opierając prawą dłoń na kolanie. Pies zwraca głowę w bok, ku dziecku, słuchając go. Z boku podstawy ryta odręczna niewyra?na sygnatura: Reaumé (lub P. Jeaumč?)
Fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo przejrzyste ołowiowo-boraksowe; wys. 23 cm, podstawa 28 x 14,5 cm.
Od spodu podstawy wyciski: w prostokącie siedzący modelarz z figurą, niżej: F. GOLDSCHEIDER / VIENNA; oraz wyciski cyfrowe: 3714 (numer modelu, określony jako: Freunde - Przyjaciele), 205 (kolejność egzemplarza - powtórzenia modelu), 10 (zapewne cyfra modelera); druk czarny: dwugłowy orzeł cesarski z rozpostartymi skrzydłami, litery F.G. (powyżej) i napis: WIEN (poniżej).
Austria, Wiedeń, firma ceramiczna Friedricha Goldscheidera (1885-1953), 1 ćw. XX w.