Nr katalogowy: 507
Lichtarz czteroramienny
Niemcy, Bahnhof - Selb (Bawaria),
Rosenthal, lata 50. XX w.
Cztery ramiona z tulejkami na świece i talerzowymi profitkami tworzą dwa wpisane wygięte półkoliście "pręty", osadzone na trzonie z kulą i szpulową podstawą. Zdobiony grawerowanymi i trawionymi ornamentami złoconymi (kula trzonu, szlak wokół stopy,
opaski tulejek). Porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), złocenia trawione - matowe
i błyszczące; wys. 28 cm, szerokość 35 cm. Sygn. zielenią chromu druk: pod koroną dwie
skrzyżowane róże, niżej: Rosenthal / Germany? ? v ? ;(v- odwrócone).
Niemcy, Bahnhof - Selb (Bawaria), Rosenthal, lata 50. XX w.