Józef KRZESZ-MĘCINA (1860 - 1934)
Nr katalogowy: 273
Kasztanowe włosy
olej, tektura, 38 x 30 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina Krzesz
olej, tektura, 38 x 30 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina Krzesz
Zwraca uwagę zmysłowy charakter portretu młodej kobiety, subtelne wydobycie niuansów materii.