04. lutego 2026, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 28 stycznia 2026 do: 04 lutego 2026

Aukcja: 4 lutego (środa) 2026, godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych
tel. +48 669 222 259
n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925)

1
Na błotnistej drodze, 1885 olej, płótno; 32,5 x 43 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Chełmiński / 1885.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

2
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55
estymacja: 90 000 - 120 000 zł
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

3
Miasteczko kresowe olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. l. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

4
Ułani u studni olej, sklejka; 28 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1935.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

5
Kirasjerzy przed chatą olej, tektura fakturowana; 35 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

6
Farys na pustyni olej, sklejka; 30 x 40 cm;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza. 12 000 zł

7
Modelka wśród draperii olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 32 000 - 37 000 zł
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Tytus CZYŻEWSKI (1880-1945)

8
Portret Teresy Tyszkiewicz-Ledóchowskiej olej, tektura; 63,5 x 47,5 cm;
Pochodzenie: bezpośrednio od artysty, kolekcja prywatna.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

9
Kobieta przy stole olej, płótno; 81 x 109,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko.
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Karol MASZKOWSKI (1868-1938)

10
Martwa natura, 1915 olej, płótno; 43 x 104 cm;
sygn. i dat. l. d.: K. Maszkowski 915.
estymacja: 30 000 - 36 000 zł
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

11
Stolarz domokrążca, ok. 1884 olej, płótno; 101 x 64 cm;
sygn. i dat. l. g. przy krawędzi, na murze: S. Bieszczad / 1884.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Jean PUY (1876-1960)

12
Brasserie de l'Opéra w Rouen olej, płótno; 54 x 74 cm;
sygn. p. d.: Puy.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1896-1987)

13
Pejzaż, ok. 1932-1937 olej, tektura; 38 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eibisch
estymacja: 28 000 - 32 000 zł
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Malarz nieokreślony, północnoeuropejski, XVII w.?

14
Para obrazów - Małżonkowie olej, deska, 33,5 x 21,5 cm.
estymacja: 40 000 - 60 000 zł
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Malarz nieokreślony, 2 poł. XVIII w.

15
Portret księcia Fryderyka Augusta, późniejszego króla Augusta III olej, płótno, 153 x 106 cm;
wg Louis DE SILVESTRE (1675-1776)
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

16
Pejzaż jesienny, 1917 pastel, papier brązowy; 61 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JFałat / 7/X 1917 (ołówkiem)
estymacja: 30 000 - 50 000 zł
Cena wywoławcza. 27 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

17
Portret kobiety w białej sukni pastel, papier; 59,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej u góry: T.Axentowicz
estymacja: 50 000 - 70 000 zł
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Franciszek SMUGLEWICZ (1745-1807)

18
Zwiastowanie piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 20,4 x 16,5 cm;
sygn. u dołu po środku: FS (piórkiem).
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

19
Portret dziewczyny pastel, papier; 44 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: P. STACHIEWICZ.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

20
Krajobraz - Sosny litografia podmalowana akwarelą, ołówek, papier; 18,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół 1918 (ołówkiem)
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

21
Bandurzysta kozacki akwarela, papier;
32 x 26 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

22
Portret dziewczynki ołówek, papier; 26 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Tadé / Makowski.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
Cena wywoławcza. 15 000 zł

René GODARD (lata 20. XX w.)

23
Dziewczyna z psem - rzeźba art déco brąz patynowany, częściowo złocony; biała iworyna (dłonie, twarz), podstawa - marmur;
wys. 37 cm; dł. 76,35 cm; szer. 16 cm.
Francja, Paryż, ok. 1925.
estymacja: 24 000 - 26 000 zł
Cena wywoławcza. 22 000 zł

René GODARD (lata 20. XX w.)

24
Kobieta z gołąbkami - rzeźba art déco brąz patynowany i srebrzony, podstawa - marmur; wys. 269 cm; dł. 53 cm; szer. 13 cm;
sygn. na podstawie: „GODARD”.
Francja, Paryż, ok. 1925.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892)

25
Śpiąca Ariadna brąz patynowany; wys. 39, szer. 50 cm;
na podstawie sygnatura odlewnika: F. BARBEDIENNE
Francja, 2. poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Etienne Adrien GAUDEZ (1845-1902)

26
Skrzypek - Jean Baptiste Lully brąz patynowany, wys.: 62 cm;
opisany na podstawie: A. GAUDEZ LULLI ENFANT; Houdebine Bier Paris 48103 oraz nr 43
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Zabudowania w Tarnowie ołówek, papier; 25 x 17,3 cm;
u dołu napis: ZTARNOW-WIESROSYTASEŁO.
estymacja: 2 700 - 3 300 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

102
Willa u podnóża gór ołówek, papier; 20,5 x 14,5 cm;
u dołu napis: WKRYNICAWSIWILLAWLNIKAUILCA.
estymacja: 2 700 - 3 300 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

103
Ulica w miasteczku ołówek, papier; 20,5 x 14,7 cm;
u dołu napis: KRANOWAWSIMIASTO.
estymacja: 2 700 - 3 300 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

104
Widok na kościół ołówek, papier; 20,5 x 14,7 cm;
u dołu napis: KRUKOWSKIWSIPOWIASEŁO.
estymacja: 2 700 - 3 300 zł
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

105
Uczta piórko, tusz, piórko; 21 x 30 cm;
sygn. p. d.: KKossak.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł *
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Karol KOSSAK (1896-1975)

106
Na uwięzi piórko, tusz, papier; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: KKossak.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena wywoławcza. 1 300 zł *

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

107
Postój przed chatami węgiel, papier; 29 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z.J.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

108
Postój węgiel, papier; 28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z.J.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

109
Azor - pies artysty śpiący w łóżku węgiel, papier jasnoszary; 21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

110
Konie - szkic ołówek, papier; 34 x 24,4 cm;
na odwrocie pojedynczy szkic animalistyczny.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Joseph OBWEXER (1828-1875)

111
Patroni Polski - św. Wojciech i św. Stanisław z Chrystusem technika mieszana (tusz lawowany, piórko, ołówek, gwasz w bielach), papier naklejony na tekturę (w epoce); 44 x 29 cm;
sygn. p. d.: Jos. Obwexer (ołówkiem)
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena wywoławcza. 1 400 zł

112
Żona artysty Irena (Aneri) czytająca ołówek, papier; 31,5 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1865)

113
Na wietrze / Zakochani - dyptyk Aktorzy kabuki Bando Hikosaburo V (p.) i Sawamura Tanosuke III (l.) jako Asojiro i Miyuki w sztuce "Tsuyu no Hinuma Asagao Nikki"
Wydawca: Ise-kane, 1863.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena wywoławcza. 900 zł

Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)

114
Porwanie -Tryptyk ze sceną z teatru Kabuki aktorzy: Onoe Kikugoro V, Iwai Hanshiro VIII, Ichikawa Sandanji I, Ichikawa Kodanji V, i Nakamura Sojuro I;
1880; drzeworyt barwny, papier; 3 plansze.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena wywoławcza. 900 zł

Toyohara CHIKANOBU (1838-1912)

115
Zwycięstwo - Świętowanie zwycięstwa na dworze cesarskim po stłumieniu rebelii w Kagoshima drzeworyt barwny, papier; 36,5 x 72 cm;
Wydawca: Okura Magobei, 1877.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena wywoławcza. 900 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1865)

116
Pocałunek (shunga), 1840 drzeworyt barwny, papier;
22 x 32 cm.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

117
Sanie zimą przed chatą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 16,5 x 32 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

118
Po drzewo do lasu olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: ALFRED TERLECKI
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

119
Scena z Komuny Paryskiej, 1909 gwasz, karton; 40 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. Wierciak / 1909.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Jerzy LELITO (1927-1986)

120
Scena batalistyczna (Husaria w natarciu) olej, płótno; 71 x 101 cm;
sygn. l. d.: J. Lelito.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

121
Zestaw 2 prac 1. Zwózka siana - akwarela, papier; 16 x 12 cm; sygn. l. d.: ZJ
2. Studium głowy konia - ołówek, akwarela, papier; 13,5 x 9 cm; sygn. l. d.: ZJ.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

122
Wesele krakowskie olej, płótno; 38,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: M. Krzyżak.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Cena wywoławcza. 4 000 zł