Prawie 200 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!
21 stycznia 2025, godz. 17:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie
Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX/XX w.
Nr katalogowy1
Widok Gdańska, 1910
olej, płótno; 26,5 x 42,5 cm;
data p. d.: 1910.
data p. d.: 1910.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
STEFAN DOMARADZKI (1897-1983)
Nr katalogowy3
Paryż - Ogrody, 1929
olej, tektura; 18,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: S. Domaradzki 1929 Paris.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Monogramista J.K., 1 poł XX w.
Nr katalogowy5
Ogród, 1922
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brązowy papier żeberkowy; 36 x 55 cm;
sygn. p. d.: Jul K... / 922 (sygnatura dalej nieczytelna).
Cena wywoławcza.
1 000 zł
ROYAL DUX BOHEMIA
Nr katalogowy7
Papuga kakadu na konarze
biskwit porcelany, farby naszkliwne matowe (częściowo z natrysku);
wys. 39,5 cm, podstawa 12 x 9,5 cm;
Cena wywoławcza.
1 000 zł
ROSENTHAL AG SELB
Nr katalogowy9
Wazon z bukietami róż w złoconych obramieniach
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 42 cm, średn. podst. 13 cm;
sygn. druk zielenią chromu: korona / Rosenthal / SELB BAVARIA / R / KUNST - ABTEILUNG
Cena wywoławcza.
500 zł
MIŚNIA
Nr katalogowy11
Filiżanka ze spodkiem ze stylizowanym motywem chińskim
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; filiżanka: 5 x 8,5 x 6,7 cm, spodek śr.: 11 cm;
oznaczenie kobaltem podszkl. na spodzie: dwa skrzyżowane miecze.
Cena wywoławcza.
100 zł
13
Zestaw 4 wazoników
szkło szlifowane; wys.: 10 cm.
Europa Zachodnia?, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
100 zł
TWARDOCICE / HARPERSDORF
Nr katalogowy15
Szklanica - Pamiątka z Harpersdorfu
szkło przeźroczyste, malowane (farby emaliowe), złocone; 8,5 x 7 cm.
Śląsk?, XX w.
Śląsk?, XX w.
Cena wywoławcza.
100 zł
17
Krater do chłodzenia szampana
cyna pokryta wtórnie srebrzeniem cechowana (PELTRO 95% i monogram wytwórcy FR wiązane - w kartuszu); wys. 22 cm, średnica 8,5 cm.
Włochy, 1 poł. XX w.
Włochy, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
500 zł
19
Para świeczników z puttami
srebro; 14,5 x 10 x 10 cm, waga: 285 g;
ozn. przy podstawie;
ozn. przy podstawie;
Cena wywoławcza.
100 zł
21
Puzderko z reliefową scenką rodzajową na wieku
srebro pr. 13 (812), wybijane; 2,3 x 5,1 x 8,1 cm, waga 75 g;
cechy fantazyjne na spodzie (min. Gdańska).
Cena wywoławcza.
500 zł
25
Zegar wiszący
obudowa drewniana skrzynkowa, system bicia godzin, półgodzin, mechanizm do regulacji; 80 x 39 x 17 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
200 zł
27
Serwantka neorokokowa
mahoń, mosiądz, szkło, 138,5 x 67,5 x 30 cm.
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
ZOFIA LIPIŃSKA (1898-1981)
Nr katalogowy101
Chrystus, 1947
ołówek, pastel, papier; 17 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZLipińska 947 (ołówkiem).
Cena wywoławcza.
2 000 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX / XX w.
Nr katalogowy103
Słodkie owoce
olej, płótno; 59 x 78 cm;
napis. l. d.: Naximbeni
napis. l. d.: Naximbeni
Cena wywoławcza.
500 zł
HENRYK DIETRICH (1848-1948)
Nr katalogowy105
Widok na Kopiec Kościuszki
olej, tektura; 24 x 31,5 cm;
sygn. l. d. Dietrich
sygn. l. d. Dietrich
Cena wywoławcza.
200 zł
FRANCISZEK REMBERTOWSKI XIX/XX w.
Nr katalogowy107
Pejzaż [Chata wśród drzew]
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: F. Rembertowski.
sygn. l. d.: F. Rembertowski.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
EMIL BUTOWICZ, 1 poł. XX w.
Nr katalogowy109
W drodze
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Butowicz.
sygn. l. d.: E. Butowicz.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
WŁODZIMIERZ SZUM (1908-1995)
Nr katalogowy111
Zamość, 1941
akwarela na podrysowaniu, papier; 70 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: W. Szum 1941.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY (XIX w.)
Nr katalogowy113
Portret dziewczyny
ołówek, biała kredka, szary papier; 39 x 29 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. p. d.: Karol de Giorgef? (słaboczytelne) / Vb. 1879 (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
1 000 zł
RAFFAEL SANTI - WEDŁUG
Nr katalogowy115
Madonna della Sedia
chromolitografia, papier; 69 x 69 cm.
Włochy?, pocz. XX w.
Włochy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
100 zł
201
Chrystus ukrzyżowany
drewno polichromowane; 66 x 63 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
Europa Środkowa, XVIII w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł