21. stycznia 2026, 17:00
Wystawa przedaukcyjna od: 09 stycznia 2026 do: 21 stycznia 2026

Prawie 200 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

21 stycznia 2025, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX/XX w.

1
Widok Gdańska, 1910 olej, płótno; 26,5 x 42,5 cm;
data p. d.: 1910.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

HANS PIGULLA, XIX / XX w.

2
Łódka na plaży olej, płótno; 30,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Pigulla / 93.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

STEFAN DOMARADZKI (1897-1983)

3
Paryż - Ogrody, 1929 olej, tektura; 18,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: S. Domaradzki 1929 Paris.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

STEFAN DOMARADZKI (1897-1983)

4
Motyw londyński - Victoria Memorial przed Buckingham Palace, 1937 olej, tektura; 17 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: S. Domaradzki London 1937.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Monogramista J.K., 1 poł XX w.

5
Ogród, 1922 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brązowy papier żeberkowy; 36 x 55 cm;
sygn. p. d.: Jul K... / 922 (sygnatura dalej nieczytelna).
Cena wywoławcza. 1 000 zł

M. SCHULER

6
Pejzaż z jeziorem i górami olej, płótno; 60 x 72 cm;
sygn. i miejsc. l. d.: M. Schuler / Munchen.
Cena wywoławcza. 200 zł

ROYAL DUX BOHEMIA

7
Papuga kakadu na konarze biskwit porcelany, farby naszkliwne matowe (częściowo z natrysku);
wys. 39,5 cm, podstawa 12 x 9,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

BING & GRONDAHL - FABRYKA PORCELANY

8
Murarz porcelana, farby podszkliwne w gamie segerowskiej (beżowo-szarej); wys. 29,5 cm, podstawa 15,5 x 10 cm (owal);
niewielkie wyszczerbienie przy krawędzi podstawy
Cena wywoławcza. 200 zł

ROSENTHAL AG SELB

9
Wazon z bukietami róż w złoconych obramieniach porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 42 cm, średn. podst. 13 cm;
sygn. druk zielenią chromu: korona / Rosenthal / SELB BAVARIA / R / KUNST - ABTEILUNG
Cena wywoławcza. 500 zł

10
Wazon ceramiczny ceramika szkliwiona; wys. 42 cm;
na spodzie: W. GERMAN / [numer];
Cena wywoławcza. 200 zł

MIŚNIA

11
Filiżanka ze spodkiem ze stylizowanym motywem chińskim porcelana, farby naszkliwne, złocenie; filiżanka: 5 x 8,5 x 6,7 cm, spodek śr.: 11 cm;
oznaczenie kobaltem podszkl. na spodzie: dwa skrzyżowane miecze.
Cena wywoławcza. 100 zł

DELFT, WARSZTAT DE VERGULDE BLOMPOT

12
Wazon z miniaturą pejzażową (z garnituru) fajans, szkliwo cynowe, kobalt;
brak pokrywki, szyjka klejona, drobne ubytki szkliwa przy stopie; wys. 24 cm, podstawa 10,5 x 9,3 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

13
Zestaw 4 wazoników szkło szlifowane; wys.: 10 cm.
Europa Zachodnia?, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 100 zł

HUTA JÓZEFINA, ALEXANDER PFOHL (1894-1953)

14
Wazon z fryzem róż szkło kryształowe, ołowiowe, szlifowane, farby emaliowe transparentne; 20 x 13 x 13 cm.
Szklarska Poręba, ok. 1922.
Cena wywoławcza. 500 zł

TWARDOCICE / HARPERSDORF

15
Szklanica - Pamiątka z Harpersdorfu szkło przeźroczyste, malowane (farby emaliowe), złocone; 8,5 x 7 cm.
Śląsk?, XX w.
Cena wywoławcza. 100 zł

16
Świecznik zelektryfikowany plater niecechowany; wys. 68 cm, szer. 16 cm, głęb. 16 cm.
Francja ?, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

17
Krater do chłodzenia szampana cyna pokryta wtórnie srebrzeniem cechowana (PELTRO 95% i monogram wytwórcy FR wiązane - w kartuszu); wys. 22 cm, średnica 8,5 cm.
Włochy, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 500 zł

18
Patera plater niecechowany, szkło; wys. 26 cm; średnica talerza 22 cm.
Polska?, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

19
Para świeczników z puttami srebro; 14,5 x 10 x 10 cm, waga: 285 g;
ozn. przy podstawie;
Cena wywoławcza. 100 zł

20
Komplet sztućców na 6 osób plater, stal nierdzewna; w składzie: 6 szt. łyżeczek - dług. 14,3 cm, nóż z wygiętym końcem ostrza, z dwustronnymi ząbkami piły - dług. 21,3 cm;
Cena wywoławcza. 100 zł

21
Puzderko z reliefową scenką rodzajową na wieku srebro pr. 13 (812), wybijane; 2,3 x 5,1 x 8,1 cm, waga 75 g;
cechy fantazyjne na spodzie (min. Gdańska).
Cena wywoławcza. 500 zł

22
Lew kroczący - figura gabinetowa brąz odlewany, patynowany na ciemną zieleń; 12,5 x 17 x 7 cm.
Stan zach.: przetarcia patyny.
Cena wywoławcza. 200 zł

23
Bażant brąz; 10,5 x 21 x 5 cm.
Wiedeń?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 200 zł

24
Para świeczników w formie chłopczyków, trzymających pochodnie.
mosiądz, wys. 17 cm;
Cena wywoławcza. 100 zł

25
Zegar wiszący obudowa drewniana skrzynkowa, system bicia godzin, półgodzin, mechanizm do regulacji; 80 x 39 x 17 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 200 zł

26
Stół do kanapy stylu Ludwika Filipa orzech, 67,5 x 87,5 x 122 cm.
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

27
Serwantka neorokokowa mahoń, mosiądz, szkło, 138,5 x 67,5 x 30 cm.
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

28
Barek eklektyczny mosiądz, szkło, 46,5 x 47 x 34,5 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 500 zł

ZOFIA LIPIŃSKA (1898-1981)

101
Chrystus, 1947 ołówek, pastel, papier; 17 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZLipińska 947 (ołówkiem).
Cena wywoławcza. 2 000 zł

102
data p. d.: 1910.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX / XX w.

103
Słodkie owoce olej, płótno; 59 x 78 cm;
napis. l. d.: Naximbeni
Cena wywoławcza. 500 zł

AUGUSTE RENOIR - WEDŁUG

104
Nad brzegiem morza reprodukcja; 70 x 51 cm.
Cena wywoławcza. 100 zł

HENRYK DIETRICH (1848-1948)

105
Widok na Kopiec Kościuszki olej, tektura; 24 x 31,5 cm;
sygn. l. d. Dietrich
Cena wywoławcza. 200 zł

ALOJZY MAJCHER (1907-1943)

106
Pejzaż olej, tektura; 35,5 x 47 cm;
sygn. p. d. A. Majcher
Cena wywoławcza. 200 zł

FRANCISZEK REMBERTOWSKI XIX/XX w.

107
Pejzaż [Chata wśród drzew] olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: F. Rembertowski.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

JAN WRONIEWSKI (1905-?)

108
Kwiaciarki w Krakowie olej, tektura; 17 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JWroniewski.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

EMIL BUTOWICZ, 1 poł. XX w.

109
W drodze akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Butowicz.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

110
Pejzaż nadwodny z pałacem akwarela, papier; wym. w świetle passe-partout: 9 x 12 cm.
Cena wywoławcza. 100 zł

WŁODZIMIERZ SZUM (1908-1995)

111
Zamość, 1941 akwarela na podrysowaniu, papier; 70 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: W. Szum 1941.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

112
Kwiaty - para obrazów szkło drukowane?, malowane; 23 x 17,5 cm (w świetle oprawy).
Stan zach.: odpryski gipsatury na ramach.
Cena wywoławcza. 100 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY (XIX w.)

113
Portret dziewczyny ołówek, biała kredka, szary papier; 39 x 29 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. p. d.: Karol de Giorgef? (słaboczytelne) / Vb. 1879 (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

WILLIAM HOGHART - WEDŁUG

114
Sceny rodzajowe - 4 grafiki staloryty, papier; od 15 x 15 cm, 16 x 17 cm (w świetle passe-partout);
rytowali T. E. Nocholsou, Armstrong, T. Phillibrown; Londyn 1833 r.
Cena wywoławcza. 200 zł

RAFFAEL SANTI - WEDŁUG

115
Madonna della Sedia chromolitografia, papier; 69 x 69 cm.
Włochy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 100 zł

STEFAN CENTOMIRSKI (UR. 1928)

116
Zabawne cudowce grafika wym. papieru 50 x 72,5 cm; sygn. p. d. Stefan Centomirski z lewej "Zabawe cudowce" III 1960.Moskwa
Cena wywoławcza. 1 000 zł

201
Chrystus ukrzyżowany drewno polichromowane; 66 x 63 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

JADWIGA BOHDANOWICZ-KONCZEWSKA (? -1943)

202
Idąca kobieta brąz patynowany, podstawa marmurowa; wymiar: 32 x 12,8 x 8,2 cm, wys. figury: 29 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: "Paris / 1922 / JB [gmerk artystki] Bohdanowicz"
Cena wywoławcza. 500 zł

203
Rycerz na koniu brąz; wym. całkowity: 28 x 25 x 14,8 cm.
Stan Zach.: brak fragmentu kopii.
Cena wywoławcza. 500 zł

204
Chrystus Frasobliwy glina?; 20 x 10 x 12 cm;
sygn. na spodzie nieczytelna.
Cena wywoławcza. 100 zł