Artur GROTTGER (1837 - 1867)
Nr katalogowy101
Zbiór 27 plansz z cykli:
Polonia, Lithuania, Wojna;
oprawionych w jednakowe ramy;
heliograwiura, papier, rama: 40 x 45 cm
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Eberhard HENNE (XVIII/XIX w.)
Nr katalogowy103
Ifigenia
miedzioryt, papier, 45,5 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: gemalt von Carl Vanloo 1757
Cena wywoławcza.
1 400 zł
105
Teka autolitografij Czartaka,
zespół 8 autolitografii oraz frontispis zestawione
w 2 wspólnych oprawach.
Cena wywoławcza.
3 600 zł
Johann Elias RIDINGER (1698 - 1767)
Nr katalogowy107
Scena biblijna - Bóg zakazuje
człowiekowi przyjmowania owoców drzewa
dobra i zła;
miedzioryt, papier, 39,1 x 54 cm (wymiar odbitki)
Cena wywoławcza.
900 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy109
Sadzawka Św. Stanisława na Skałce
litografia, papier czerpany,
40 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn l. d.: WW (monogram wiązany, na płycie)
Cena wywoławcza.
600 zł
Jan Piotr NORBLIN (1745 - 1830)
Nr katalogowy111
Scena uliczna, 1816
piórko, tusz, tusz lawowany, papier, 6,2 x 10,1 cm;
dat. p. g.: 1814. (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916)
Nr katalogowy113
Szkice - postaci, ptaków, osłów
piórko, tusz, piórko naklejone na tekturę,
10,5 x 22 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Eugeniusz EIBISCH (1895 - 1987)
Nr katalogowy115
Na plaży
kredki, papier, 27,8 x 39,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eib... (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Adam STYKA (1890 - 1951)
Nr katalogowy117
Pejzaż północnoafrykański
tusz lawowany na szkicu ołówkiem, papier
kremowy, 42,5 x 43 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889 - 1976)
Nr katalogowy119
Akt kobiety
ołówek, papier, 49,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St.Żu (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Domenico CORVI (1721 - 1803)
Nr katalogowy121
Studium aktu siedzącego mężczyzny
kredka czarna, biała w światłach,
papier czerpany jasno brązowy,
38,5 x 53,5 cm;
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)
Nr katalogowy202
Pan i Pani
piórko, tusz, akwarela, karton, 14,3 x 21,8 cm
(w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Erno ERB (1890 - 1943)
Nr katalogowy204
Przekupki
akwarela, papier, 43 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: E Erb [słabo czytelny];
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Kazimierz PODSADECKI (1904 - 1970)
Nr katalogowy206
Pejzaż
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 24,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Jan STYKA (1858 - 1925)
Nr katalogowy208
Odpoczynek w plenerze
olej, tektura, 70,5 x 84 cm;
sygn. l. g.: Jan Styka
Cena wywoławcza.
17 500 zł
Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)
Nr katalogowy210
Portret narzeczonej artysty
olej, tektura, 23,5 x 18 cm;
sygn. p.g.: Vlastimil Hofmann / 1916
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy212
Portret kobiety z papierosem
olej, płótno, 71 x 55 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza.
23 000 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy214
Kwiaty w wazonie
olej, płótno naklejone na tekturę,
43,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza.
24 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy216
Martwa natura
olej, płótno dublowane, 35,5 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: ... (nieczytelnie)
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Jerzy LUBAŃSKI (ur. 1925)
Nr katalogowy218
Zielone jabłka
olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm; sygn. l.d.: Lubański
na odwrocie nalepka Ministerstwa Kultury i Sztuki
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)
Nr katalogowy220
Zima
akwarela na szkicu ołówkiem,
papier, 66 x 100 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza.
18 000 zł
Henryk EPSTEIN (1892 - 1944)
Nr katalogowy222
Pejzaż
olej, papier naklejony na pilśnię, 33 x 41 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein 1912
Cena wywoławcza.
17 000 zł
Ernst LORENZ-MUROWANA (1872 - ?)
Nr katalogowy224
Pejzaż nadrzeczny
olej, płótno, 80 x 120cm;
sygn. l. d.: Lorenz Murowana
Cena wywoławcza.
8 800 zł
Nr katalogowy226
Dwie dziewczynki ze słonecznikami
olej, tektura, 54 x 66 cm;
sygn. p.d. Wlastimil / Hofman / 1937
Cena wywoławcza.
45 000 zł