Nr katalogowy: 814
Komódka w stylu neorokokowym
Konstrukcja - dębina, sosna; fornir - orzech;
68 x 40 x 28,8 cm
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
o falistych bokach i froncie, sześcioszufladowa, fornirowana, dekorowana rocaillowymi, ażurowymi brązami, a na licach szuflad owalnymi plakietami porcelanowymi ze scenami rodzajowymi (pary w scenerii ogrodowej). Całość wsparta na czterech kabriolowych nóżkach. Obrzeże blatu ujęte ćwierćwałkiem. Lica szuflad ujęte obramieniem, z żyłką tworzącą geometryczne pola.
Konstrukcja - dębina, sosna; fornir - orzech; 68 x 40 x 28,8 cm
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.