Nr katalogowy: 510
Zespół talerzy deserowych
z dekoracją "tapetową";
Polska, Ćmielów, lata 1930-1950
(okres międzywojenny?)
z dekoracją "tapetową"
Talerz płaski-patera, z uchwytami w linii kołnierza i 4 talerze deserowe; powierzchnia luster kołnierzy pokryta barwnym wzorem ornamentalno-roślinnym z motywem kół, kwadratów rozet. Brzegi talerzy złocone. Złocenia lekko przetarte.
Porcelana, farby naszkliwne - druk barwny (z użyciem szablonów), złocenia.
Wymiary - patera: wys. 2,8-3,5 cm, średn. 26 cm; talerze: wys. 2 cm, średn. 16,4 cm;
Sygn. wyciskiem: litera Ć trójkącie, niżej: ĆMIELÓW
Polska, Ćmielów, lata 1930-1950 (okres międzywojenny?)
Naczynia dekorowane interesującym ornamentem utrzymanym stylistyce okresu międzywojennego.