Nr katalogowy: 504
Tancerka
Niemcy, Bock-Wallendorf (Turyngia),
wytwórnia Fasold und Stauch, 2 poł. XX w.
Na owalnej, lekko wypukłej podstawie - wykonująca taneczne pas tancerka w szmaragdowo-zielonym stroju: długiej spódnicy z warstw falbanek, biustonoszu i falbankowych mankietach wokół nadgarstków. Z głową lekko odchyloną w bok, podtrzymuje prawą dłonią rąbek spódnicy , unosząc prawą nogę.
Porcelana, farby naszkliwne; wys. 25,5 cm; Sygn. ceglastym drukiem: koło drabiniaste pod koroną zamkniętą, stylizowane wiązane FS, napisy: BOCK/ WALLENDORF/
Handgemalt, wycisk: 15628; Niemcy, Bock-Wallendorf (Turyngia), wytwórnia Fasold & Stauch, 2 poł. XX w.