Autor nieokreślony - ZM
Nr katalogowy101
Leon Wyczółkowski, ok. 1930
fotografia czarno-biała, 22 x 17 cm,
u dołu dedykacja malarza,
pisana czarną kredką litograficzną
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Julius GIERE, XIX w. wg rysunku N. CASLERA
Nr katalogowy103
Portret gen. Bogusława Dzierżanowskiego
litografia, papier, 36,3 x 25 cm;
sygn. p. d.: Lith. v. Juls Giere Hannover
Cena wywoławcza.
400 zł
Charles Henry BASKETT (1872 - 1953)
Nr katalogowy105
Widok portu
akwaforta, papier, 20,5 x 32,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: C.H. Baskett del et imp (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
400 zł
Pierre FOURDRINIER (czynny 1720-60)
Nr katalogowy107
Pory roku - cztery plansze
akwaforta, 12,5 x 8 cm (każdy odcisk płyty);
We wspólnej oprawie;
wg William KENT (1685-1748)
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Leon CHWISTEK (1884 - 1944)
Nr katalogowy109
Akty, ok. 1925
piórko, atrament, papier,
34 x 21 cm;
Cena wywoławcza.
6 700 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894 - 1975)
Nr katalogowy111
Katedra w Palermo
ołówek, papier, 21,7 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SMrożewski / Palermo 38
Cena wywoławcza.
900 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Nr katalogowy113
Żołnierska kapela
ołówek, papier, 21 x 24 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: 1915 na Litwie
Cena wywoławcza.
600 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903 - 1976)
Nr katalogowy115
Żebraczki
piórko, tusz lawowany (czarny i barwny),
papier, 28 x 21,8 cm,
Cena wywoławcza.
1 400 zł
Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)
Nr katalogowy117
Szkice aktu męskiego - postać leżąca
a) Ujęcie od tyłu
ołówek, papier, 21,2 x 26,7 cm (w świetle oprawy)
b) Ujęcie z boku
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)
Nr katalogowy119
Szkice postaci wiejskiej kobiety
ołówek, papier, 39 x 30,5 cm;
l. g. okrągły stempel: "ZE ZBIORÓW
/ MARJI MALCZEWSKIEJ" oraz nr 180
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Stanisław KAMOCKI (1975 - 1944)
Nr katalogowy202
Ułani - szkice barwne
ołówek, tusz, akwarela, papier,
20 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Kamocki
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)
Nr katalogowy204
Tulipany i narcyzy w dzbanie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 58,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: maja 47
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Erwin CZERWENKA (1887 - 1970)
Nr katalogowy206
Pejzaż
olej, tektura, 22,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: E. Czerwenka
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Edward WIECZOREK (1910 - 1988)
Nr katalogowy208
Pejzaż
olej, płótno, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Edward Wieczorek
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Jan BOHUSZEWICZ (1878 - 1935)
Nr katalogowy210
Nad jeziorem Dobbiaco
olej, tektura, 30 x 35 cm;
sygn. p. d.: Jan Bohuszewicz -929-
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1801 - 1855)
Nr katalogowy212
Koń stojący w stajni
akwarela na szkicu ołówkiem, papier,
41,5 x 52 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
37 000 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy214
Aneri z dzieckiem
akwarela, papier, 24,5 x 35 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
Cena wywoławcza.
5 700 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy216
Pejzaż
akwarela, papier, 20,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
5 700 zł
Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY
Nr katalogowy218
Portret dziewczynki
pastel, papier, 60,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ign. Witkiewicz / T.B / 1924 / X
Cena wywoławcza.
42 000 zł
Malarz nieokreślony, rosyjski (?), XIX/XX w.
Nr katalogowy220
Matka z dziećmi
olej, tektura, 24 x 16,5 cm;
na odwrocie fragment nalepki z Odessy
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Stanisław LEKSZYCKI (1835 - 1861)
Nr katalogowy222
Portret kobiety
olej, płótno, 48,5 x 41 cm;
sygn. na odwrocie: St. Lekszycki malował
Cena wywoławcza.
13 500 zł
Zygmunt WALISZEWSKI (1897 - 1936)
Nr katalogowy224
Portret Tadeusza Kościuszki
tempera, papier,
86 x 60 cm (owal)
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Estera KARP (1897-1970)
Nr katalogowy226
Słoneczniki
olej, płótno dublowane, 60,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Ester Carp
Cena wywoławcza.
5 300 zł
Jerzy FEDKOWICZ (1891 - 1959)
Nr katalogowy228
Martwa natura z bażantem i filiżanką
olej, płótno, 64 x 80 cm;
sygn. p. g.: FEDKOWICZ
Cena wywoławcza.
12 000 zł