Nr katalogowy: 803
Stolik pomocniczy w stylu klasycystyczny
konstrukcja - sosna; fornir - palisander, róża,
intarsje - róża, tulipanowiec;75,5 x 68 x 44,6 cm;
Europa środkowa, Niemcy (?), pocz. XIX w.
z prostokątnym blatem i szufladką, wsparty na czterech zbieżnych nóżkach, fornirowany, intarsjowany. Blat ujęty obramieniem, wstęgami i żyłkami, tworzącymi w narożach meandry, w których kwiaty. Oskrzynienie i nogi dekorowane intarsjowanymi rombami i fornirem położonym w jodełkę. Szuflada we wnętrzu z czterema przegródkami - piórnikiem po prawej stronie.
konstrukcja - sosna; fornir - palisander, róża, intarsje - róża, tulipanowiec ;75,5 x 68 x 44,6 cm
Europa środkowa, Niemcy (?), pocz. XIX w. Zachowane ślizgi na wewnętrznych, krótszych bokach szuflady, świadczą o tym, iż pierwotnie posiada a ona przesuwny pulpit, służący po jej wysunięciu z oskrzynienia, np. do napisania listu, czy odwzorowywania grafiki z książki położnej na blacie.